Jak zadbać o wygląd i zdrowie swoich nóg?

  • 12.06.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Jak zadbać o wygląd i zdrowie swoich nóg?
Każda kobieta lubi czuć się atrakcyjnie, lecz nie zawsze eleganckie ubranie, makijaż czy wysportowane ciało są w stanie jej to zapewnić. Długie chodzenie w butach na obcasie, stojący tryb pracy lub podłoże genetyczne mogą sprawić, że nie każda z nas będzie chciała eksponować swoje nogi z powodu żylaków. Jednak nie tylko kobiety mogą cierpieć z ich powodu, mężczyźni też mają żylaki. To najczęstsza choroba układu krwionośnego. Objawia się widocznymi wypukłościami oraz zgrubieniami żył. Nieleczone żylaki mogą doprowadzić do poważnych owrzodzeń. Aby pozbyć się tych mało estetycznych oraz niebezpiecznych dla zdrowia żyłek na nogach, trzeba sięgnąć po nowe osiągnięcia medycyny estetycznej, czyli po laser.

Laser VascuLife - uzdrowi Twoje nogi

Nikt z nas nie lubi długo dochodzić do siebie po zabiegach, dlatego laser VascuLife został stworzony po to, aby pacjenci od razu mogli korzystać z jego efektów. Laser usuwa żylaki bezboleśnie, ponieważ lekarz podaje znieczulenie miejscowe. Co więcej, zabieg jest małoinwazyjny. Polega na wprowadzeniu do żyły specjalnej sondy ze światłowodem, której światło trafia prosto w leczony obszar. Lekarz cały czas kontroluje działania sondy, ponieważ urządzenie na bieżąco wysyła informacje o stanie pacjenta. Ponadto, lekarz również monitoruje leczony obszar przez USG. Jeśli pacjent odczuwa dyskomfort podczas zabiegu, specjalista może zrobić przerwy na chłodzenie leczonego obszaru. Zabieg laserem, oprócz szybkości oraz precyzji usuwania żylaków, oszczędza pacjentom powikłań, które mogą wystąpić po operacjach, podczas których wykorzystuje się starsze, bardziej inwazyjne metody. Nikt z nas nie chce długo czekać aż leczone miejsca wygoją się, a na pewno nie chcemy na swoich nogach zasinień czy oparzeń. W najgorszych wypadkach może dojść do perforacji żył. Z kolei laser VascuLife daje gwarancję, że wyjdziemy po zabiegu zadowoleni. Z dostępnych metod leczenia żylaków, laser pozostawia najmniejsze blizny lub wcale.

Kiedy zgłosić się na zabieg laserem?

Każda osoba, która zauważy na swoich nogach widoczne żylaki, powinna zgłosić się do specjalisty. Zabieg nie wymaga przygotowania i trwa około godziny. Po zabiegu od razu można wrócić do normalnego trybu życia, jednak lekarze zalecają noszenie opaski uciskowej. Osoby, które są zainteresowane laserowym usuwaniem żylaków, powinny jednak sprawdzić, czy mogą zostać dopuszczone do tego zabiegu. Specjaliści z Kliniki Miracki odradzają ten zabieg osobom, które:

mają problemy z hormonami, cierpią na zaburzenia krzepnięcia krwi, chorują na padaczkę, stwardnienie rozsiane lub zaawansowaną cukrzycę, mają chore nerki lub wątrobę, kobietom w ciąży lub tym, które karmią piersią.

Najlepiej umówić się na spotkanie ze specjalistą, a on zbada obszar, który potrzebuje leczenia. Niewydolność żylną można leczyć też farmakologicznie, jednak jest to terapia długotrwała, która może mieć skutki uboczne. Obecna medycyna estetyczna oraz jej osiągnięcia pozwalają na uzyskanie wymarzonych efektów w krótkim czasie, dlatego powinno się z niej korzystać. Dbanie o swoje nogi po zabiegu jest już tylko przyjemne. Nie powinno się nosić zbyt obcisłych spodni oraz kąpać w gorącej wodzie. Za to należy zadbać o aktywność fizyczną, która pozwoli utrzymać prawidłową wagę, co również jest bardzo ważne w walce z żylakami.

Więcej informacji o usuwaniu żylaków laserem VascuLife można znaleźć na stronie:

http://klinikamiracki.pl/encyklopedia/

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: