Na czym polega pozycjonowanie stron internetowych? 

  • 30.09.2020, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Na czym polega pozycjonowanie stron internetowych? 
Strona internetowa Twojej firmy może pełnić nie tylko funkcję informacyjną, ale również reklamową. Aby regularnie i skutecznie pozyskiwać nowych klientów, należy zadbać o prawidłowe pozycjonowanie strony. SEO, czyli Search Engine Optimazation, oznacza optymalizację widoczności witryny w Google i innych wyszukiwarkach internetowych. Dobra optymalizacja strony względem wyszukiwarek skutkuje jej jak najwyższą pozycją w organicznych wynikach wyszukiwania. Jeśli zatem potencjalny klient wpisze w wyszukiwarce zapytanie związane z Twoją branżą, istnieje wyższe prawdopodobieństwo, że w wynikach wyszukiwania algorytm zaproponuje mu link do Twojej witryny.  

 

Pozycjonowanie stron internetowych to wieloetapowe działanie, które wymaga pracy kilku różnych specjalistów. W pierwszej kolejności web developer musi technicznie dostosować witrynę do aktualnych wymagań najpopularniejszych wyszukiwarek. Następnie należy zadbać o znajdujące się na stronie treści. Doświadczony specjalista SEO ustala najczęściej wpisywane przez użytkowników wyszukiwarek frazy kluczowe, które pokrywają się z tematyką danego serwisu. Po wskazaniu takich słów kluczowych za pomocą profesjonalnych narzędzi należy odpowiednio nasycić nimi teksty widniejące na stronie. Nie bez znaczenia pozostaje jakość treści, które w dalszym ciągu powinny być zrozumiałe i użyteczne dla użytkownika. Stąd dobre rozwiązanie stanowią różnego rodzaju wpisy blogowe czy poradniki.  

Dlaczego pozycjonowanie stron ma tak duże znaczenie? 

Wizerunek firmy w sieci to aktualnie jedna z najskuteczniejszych form reklamy każdej działalności, nie tylko z branży e-commerce. Pozycjonowanie stron ma szczególnie duże znaczenie dla firm posiadających dużą konkurencję, na której tle chcą się wyróżnić. Można bowiem świadczyć usługi o wysokim poziomie, ale bez pozycjonowania witryny w wyszukiwarce internetowej wiele osób po prostu się o tym nie dowie. Dane jasno wskazują na to, że wejścia na stronę za pośrednictwem organicznych wyników wyszukiwania z pierwszej strony Google mogą stanowić nawet do 91,5% całkowitego ruchu w obrębie danej domeny. To kusząca alternatywa względem tworzenia płatnych kampanii reklamowych, które działają jedynie do momentu, do którego są finansowane. 

Zadbaj o prawidłowe pozycjonowanie, korzystając z usług doświadczonych specjalistów 

W zależności od branży i cechującej ją konkurencyjności pozycjonowanie strony może pochłaniać więcej czasu i środków, a także przynosić różne efekty. Z tego powodu najlepiej powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie wyspecjalizowanej w SEO. Atutów takiej decyzji jest wiele – to przede wszystkim rzetelna analiza techniczna oraz audyt strony przeprowadzone przez specjalistów. Za publikowane w witrynie treści odpowiadają profesjonalni copywriterzy, którzy oprócz wiedzy na temat fraz kluczowych dysponują także warsztatem pisarskim. Istotne znaczenie w przypadku pozycjonowania stron internetowych ma dostęp do aktualnych analiz oraz raportów weryfikujących skuteczność wdrażanych działań pozycjonerskich. Są one generowane za pośrednictwem specjalnych narzędzi SEO i omawiane właścicielom domen przez doświadczonych opiekunów strony.

Artykuł przygotowany we współpracy z Artefakt.pl

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: