Finał projektu edukacyjnego klasy II gimnazjum Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii: "Ratując jednego psa, nie zmienimy świata... ale świat zmieni się dla tego jednego psa"

  • 15.05.2018, 14:26
  • Beata Oleksiuk
Finał projektu edukacyjnego klasy II gimnazjum Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii: "Ratując jednego psa, nie zmienimy świata... ale świat zmieni się dla tego jednego psa"
Ratując jednego psa, nie zmienimy świata... ale świat zmieni się dla tego jednego psa.

11  maja 2018 roku zakończyliśmy realizację projektu edukacyjnego- ,,Pomagamy Schronisku w Sosnowicach”.
Podczas spotkania przedstawiliśmy poszczególne etapy projektu, nad którym pracowaliśmy od października ubiegłego roku.    

Początkowo zbieraliśmy drobne monety, w efekcie uzyskując ponad 60 złotych, które przeznaczyliśmy na karmę dla psów.
W grudniu wykonywaliśmy stroiki świąteczne, które następnie sprzedawaliśmy podczas bożonarodzeniowych kiermaszów: w Gryficach oraz w Płotach. Tym razem zarobiliśmy ponad 200 złotych, które również przeznaczyliśmy na pomoc dla naszych podopiecznych.
Podczas projektu dwukrotnie odwiedziliśmy psy w Sosnowicach. Poznaliśmy tam panią Martę Tysiąc-Stępień, osobę o wielkim sercu i jeszcze większej wiedzy na temat behawioru psów.
Pani Marta Tysiąc-Stępień była gościem honorowym naszego finałowego spotkania. Przybliżyła wszystkim uczniom sytuację porzuconych zwierząt oraz warunki adopcji. Jednak  największą atrakcją piątkowego spotkania okazał się Tajfun,  pies adoptowany ze Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowicach przez naszą panią dyrektor Renatę Gródecką. Początkowo nieufny, szybko jednak zaprzyjaźnił się z nami.

            Zakończenie naszego projektu nie kończy współpracy z naszymi podopiecznymi  z Sosnowic.

Beata Oleksiuk- wychowawca kl II

Beata Oleksiuk

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe