Gminne obchody Dnia Strażaka i uczczenie 70 lecia OSP w Pniewie

  • 8.05.2018, 23:54 (aktualizacja 15.05.2018 00:17)
  • Stanisław Razmus
Gminne obchody Dnia Strażaka i uczczenie 70 lecia OSP w Pniewie
Gminne uroczystości Święta Strażaka w gminie Płoty połączone zostały z obchodami 70 lecia powstania OSP w Pniewie. Uroczystość rozpoczęła się, mszą świętą w intencji strażaków w kościele pw. Matki Boskiej Różańcowej w Pniewie, w czasie której wniesiono do świątyni relikwie pierwszego stopnia św. Floriana – patrona strażaków. Mszy Św. przewodniczył kapelan strażaków ks. Ireneusz Pastryk.

Po mszy św. uczestnicy uroczystości w uroczystym korowodzie przemaszerowali na miejscowe boisko gdzie odbyła się dalsza część uroczystości z udziałem burmistrza Płotów Mariana Malińskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej Piotra Jasiny,  Zastępcy Komandora Komandorii Północnej odznaki św. Floriana Józefa Mnicha, kpt. Artura Rogińskiego z PSP Gryfice, Prezesa Powiatowego Związku OSP w Gryficach Franciszka Gródeckiego, Prezesa Oddziału Miejsko Gminnego OSP Krzysztof Bajkowski strażaków z jednostek OSP gminy Płoty oraz mieszkańców Pniewa.

W czasie apelu zasłużonym strażakom wręczono odznaczenia Za Zasługi Dla Pożarnictwa oraz odznaki Strażaka Wzorowego. Decyzją Zarządu Głównego Ochotniczych Straży Pożarnych w Warszawie Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa w 70-rocznicę istnienia odznaczona została społeczność OSP Pniewo.

W czasie uroczystości nie zabrakło okolicznościowych przemówień, życzeń i gratulacji. To także okazja do uhonorowania strażaków sympatycznymi pamiątkami - burmistrz Marian Maliński wręczył wszystkim druhom okolicznościowe kubki a odznaczone panie otrzymały dodatkowo pamiątkowe miśki.

Specjalne maskotki otrzymały też wszystkie OSP aby umieszczone przed przednią szybą wozów bojowych zapewniały bezpieczne wyjazdy i powroty z akcji.

Po części oficjalnej rozpoczęła się tradycyjna strażacka biesiada.

 

Stanisław Razmus

Zdjęcia (120)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe