Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

  • 13.05.2018, 20:34 (aktualizacja 14.05.2018 23:48)
  • Stanisław Razmus
Powiatowe Obchody Dnia Strażaka
W sobotę 12 maja w Płotach odbyły się uroczystości związane z Powiatowymi Obchodami Dnia Strażaka. To druga część obchodów zainaugurowanych 5 maja Uroczystą Mszą Św. w intencji strażaków w kościele pw. św. Floriana w Przybiernowie.

Dzisiaj Straż Pożarna to już tylko nazwa historyczna. Gaszenie pożarów to już obecnie tylko skromna część zdarzeń w których spotkamy strażaków - wydobywają poszkodowanych ze zmiażdżonych aut, usuwają skutki klęśk żywiołowych a także są wszędzie tam gdzie ktoś potrzebuje pomocy, nie tylko ktoś, bo często pomagają też zwierzętom które znalazły się w jakichś tarapatach. Bezinteresownie poświęcają swój czas, zdrowie, niejednokrotnie ryzykując swoim życiem.

W tym roku formuła święta została trochę zmieniona w stosunku do lat ubiegłych. Zaczęło się przemarszem ulicami miasta do Rega Areny gdzie odbyły się koeljne etapy uroczystych obchodów. Przed Rega Areną uroczysta zbiórka, z przeglądem pododdziałów i podniesieniem na maszt flagi państwowej.

W specjalnie na tę okazję sali Rega Areny z udziałem Dyrektora ds. logistyki Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Edwarda Pruskiego, Zastępcy Zachodniopomorskiego Komendanta PSP Marka Popławskiego,. Komendanta Powiatowego st. kpt. Andrzeja Gołdyna, Członek Prezydium ZG Związku OSPDanuty Raniowskiej, Radnego Sejmiku Zachodniopomorskiego Zygmunta Dziewgucia, samorządowców z terenu powiatu ze starostą gryfickim Kazimierzem Saciem, pocztami sztandarowymi i delegacjami jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej.

W uroczystości po raz pierwszy uczestniczyli też przedstawiciele Komandorii Północnej Komandorii Odznaki św. Floriana – Komandor Janusz Ławruszko i Zastępca Komandora Józef Mnich którzy wręczyli nadaną przez Kapitułę Konfraterni św Floriana Złotą Odznakę druchowi Franciszkowi Gródeckiemu i st.kpt. Andrzejowi Gołdynowi.

W trakcie uroczystości wręczono odznaki i wyróżnienia resortowe oraz akty mianowania na kolejne stopnie służbowe. W uznaniu zasług strażaków dla bezpieczenstwa w powiecie starosta gryficki Kazimierz Sać odznaczył grupę strażaków Gryfickim Złotym Gryfem.

W okolicznoścoiwych wystąpieniach podkreślano wagę służby i ogromną rangę współpracy pomiędzy służbami zawodowymi a ochotniczymi.

Po części oficjalnej uczestnicy wysłuchali koncertu w wykonaniu Młodzieżowek Orkiestry Dętej w Płotach połączonego z występem mażonetek a także obeirzeli pokaz mistrzowskich par tańca towarzyskiego z Domu Kultury w Płotach.

Całość imprezy zakończyła strażacka biesiada.

Stanisław Razmus

Zdjęcia (116)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe