By pisać, trzeba obserwować

  • 14.05.2018, 16:31
  • Stanisław Razmus
By pisać, trzeba obserwować
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury, Renata Teresa Korek została przyjęta do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. W oficjalnym piśmie poinformowała o tym Prezes SPP Anna Nasiłowska. W Komisji Kwalifikacyjnej zasiada dziesięciu wybitnych, znanych twórców, którzy wnikliwie oceniają kandydaturę i w wyniku głosowania podejmują decyzję.

„Do Stowarzyszenia może być przyjęty pisarz, który jest autorem: dwóch wartościowych utworów literackich ogłoszonych w formie książkowej…” Renata T. Korek zadebiutowała w 2006 r. opowiadaniami ,,Zza firanki” i ,,Wiedźmy wędrowne”. Na początku 2012 roku ukazała się debiutancka książka poetycka autorki ,,Jechałam aleją światła”, która zdobyła uznanie wśród czytelników. Z podobnym przyjęciem spotkał się kolejny tom poetycki ,,Kobieta, która chce być mną”, wydany w 2016 r. Pisze także wiersze, bajki i opowiadania dla dzieci, limeryki, a nawet teksty piosenek. Należy do polskiej sekcji IBBY. Jej wielką pasją jest także sztuka. Od dziecka maluje, rysuje, tworzy grafiki, które prezentowane były na wielu wystawach w kraju i za granicą. Uhonorowana wieloma nagrodami i wyróżnieniami, także o randze europejskiej.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Wiersze i opowiadania autorki można potraktować jak karty wyrwane z osobistego, czasem intymnego dziennika pisanego pod wpływem emocji, przeżyć, wrażeń i podróży – tych odrealnionych, metafizycznych, jak i rzeczywistych. Zaskakujących rozpiętością swoistej galerii osobliwości – postaci, miejsc, zdarzeń, uczuć i przede wszystkim wrażliwości, które odnajdziemy zanurzając się w literackim świecie poetki. Stowarzyszenie Pisarzy Polskich powstało z woli pisarzy, którzy w stanie wojennym i po bezprawnym rozwiązaniu Związku Literatów Polskich w 1983 roku tworzyli i podtrzymywali niezależne życie literackie i kulturalne jako ważny składnik bytu odradzającego się społeczeństwa obywatelskiego; SPP nawiązuje do tradycji Związku Zawodowego Literatów Polskich powstałego w 1920 r., a także do działań środowisk literackich w kraju i za granicą, podejmowanych w obronie godności i suwerenności literatury narodowej, praw ludzkich i swobody tworzenia. Gratulujemy i czekamy na kolejne piszące osoby, które mogą zasiąść w tak zacnym towarzystwie.

Stanisław Razmus

Zdjęcia (2)

Renata Teresa Korek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe