8 maja 73. rocznica zakończenia II Wojny Światowej w Europie

  • 09.05.2018, 09:54
  • Stanisław Razmus
8 maja 73. rocznica zakończenia II Wojny Światowej w Europie
Akt kapitulacji faszystowskich Niemiec 8 maja 1945 roku zakończył II Wojnę Światową w Europie. Mimo upływu czasu nie wolno zapominać o tej najtragiczniejszej w historii współczesnego świata wojenej tragedii która pochłonęła blisko 55 milionów ofiar.

W Gryficach, w Płotach podobnie jak w większości polskich miejscowości, władze samorządowe, organizacjie kombatanckie i społeczne podejmują działania dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy.

W Gryficach na Placu Zwycięstwa na uroczystym apelu zgromadzili się w towarzystwie pocztów sztandarowych przedstawiciele gminy z burmistrzem Andrzejem Szczygłem, delegacje z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach, Powiatowej Straży Pożarnej w Gryficach, organizacji pozarządowych, kombatanckich i liczna rzesza uczniów z gryfickich szkół.

Przed pomnikiem na Placu Zwycięstwa oraz w miejscach pamięci złożono wiązanki kwiatów.

W Płotach przedstawiciele samorządu z burmistrzem przewodniczącym Rady Miejskiej i kombatanci tradycyjnie pod Pomnikiem Żołnierza złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze.

Stanisław Razmus

Zdjęcia (30)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe