Wystawa ilustracji Stanisława Mrowińskiego

  • 13.05.2018, 09:14
  • mg
Wystawa ilustracji Stanisława Mrowińskiego
W pałacowej Galerii Feininger otwarta została wystawa rysunków Stanisława Mrowińskiego – polskiego grafika, rysownika, karykaturzysty, ilustratora, malarza, scenografa, kolekcjonera, rzeźbiarza, projektanta ekslibrisów, znaczków, fresków, szyldów, dyplomów, logo oraz przez wiele lat wystroju stoisk na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Gośćmi wystawy byli żona Irena Rychły- Mrowińska oraz przyjaciel rodziny dr Jan Śmiełowski.

Na wystawie zaprezentowane zostały ilustracje do książek edukacyjno – przyrodniczych, których jak wspomniała żona artysty wykonał ponad 650, a były to m.in. takie książki jak: Zwierzęta z lasu dziewiczego, Przez dżungle i pustynie, Z kwiatka na kwiatek, Zwierzątka i zwierzęta na sześciu kontynentach, Co fruwa i chodzi po naszej zagrodzie, Co pełza i hasa po polach i lasach, Co skacze i lata po drzewach i kwiatach, Dzień dobry, drzewa, Ładne ziółka oraz Fraszki na ptaszki i wiele innych.  Zawsze inspirowała go przyroda, zachwycał się naturą, był jej prawdziwym znawcą i miłośnikiem. Przez 20 lat współpracował jako scenograf z poznańską telewizją. Zajmował się także grafiką, pasjonowała go litografia, tworzył opracowania plastyczne licznych publikacji i druków okolicznościowych.

Barwną gawędę o zwierzętach prezentowanych na ilustracjach Stanisława Mrowińskiego wzbogacił licznymi  anegdotami i opowieściami dr Jan Śmiełowski – były dyrektor poznańskiego ZOO, przyrodnik, ekolog , zoobiolog  i podróżnik, który odwiedził m.in. Indie i Sudan Północny. Na wystawę zapraszamy do pałacowej Galerii Feininger.

mg

Zdjęcia (25)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe