Dotacja na zakup nowości wydawniczych

  • 8.05.2018, 10:31
  • Stanisław Razmus
Dotacja na zakup nowości wydawniczych

W dniu 24 kwietnia 2018 r. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zatwierdził podział środków na zakup nowości wydawniczych w 2018 r. dla poszczególnych bibliotek publicznych. Podział środków został zaproponowany przez wojewódzkie biblioteki publiczne i zaakceptowany przez Zespół Sterujący ds. Zakupu nowości wydawniczych do bibliotek publicznych oraz Dyrektora Biblioteki Narodowej. Wzbogacanie księgozbiorów bibliotek to główny cel Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” na lata 2016-2020.

Z satysfakcją informujemy, że Biblioteka Publiczna im. Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej przy Trzebiatowskim Ośrodku Kultury otrzymała dofinansowanie w kwocie 9.680 zł . Zatwierdzony budżet umożliwi zakup książek, multimediów, wydawnictw nutowych, kartograficznych oraz bieżących czasopism kulturalnych i społeczno-kulturalnych. Przypominamy, że w 2017 r., przy podobnej dotacji nabyliśmy 402 książki, co stanowi ok. 28% ogółem kupionych nowości wydawniczych. Reasumując – przyznana dotacja to istotne wzbogacenie naszego księgozbioru.

Oprac. JD

Stanisław Razmus
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe