Integralna część elewacji – roleta do zabudowy Invisio w ofercie Awilux

  • 8.05.2018, 10:06 (aktualizacja 08.05.2018 10:16)
  • julia_pietrzak
Integralna część elewacji – roleta do zabudowy Invisio w ofercie Awilux
Współczesne rozwiązania dla domu wyróżnia wielozadaniowość. W przypadku osłony naszych okien to bezpieczeństwo najbliższych jest priorytetem, ale dobrze, jeśli obok ochrony przed nieproszonymi gośćmi możemy liczyć na zapewnienie przyjemnego cienia latem i ciepła w pomieszczeniach zimą. W ofercie Awilux dostępna jest nowoczesna roleta do zabudowy Invisio, która oprócz zabezpieczenia nas przed warunkami atmosferycznymi, współgra z wyglądem elewacji.

 

Montaż rolet zewnętrznych do zabudowy Invisio zdecydowanie najlepiej zaplanować na etapie wznoszenia ścian budynku, cofając lekko nadproże okienne w celu docieplenia strefy między roletą a nadprożem. Taką osłonę możemy zainstalować również w  budynkach, które służą nam już od lat. Nieinwazyjne, idealnie wkomponowane w elewację tworzą jej integralną część i pozwalają na skuteczne zabezpieczenie okien bez konieczności ingerowania w wygląd fasady. System Invisio jest obecnie najcieplejszym rozwiązaniem dostępnym na rynku. Puszka rolety wystawiona jest na zewnątrz, w warstwę ocieplenia budynku, co uniemożliwia  wystąpienie  mostka termicznego na styku okna. Nowoczesna konstrukcja pozwala na zachowanie prywatności domowników, utrzymując ich maksymalne poczucie komfortu. 

 

Jakość z myślą o domownikach

 

Rolety są szczególnie popularne w ciepłych, nadmorskich kurortach. Wyjeżdżając na wakacje do Grecji czy Włoch, możemy zauważyć, że nawet w starych, zabytkowych budynkach nie brakuje tego typu osłon. Od lat doceniane są ze względu na właściwości izolacyjne – chronią przed upałami w pomieszczeniach i przed uciekaniem ciepła z wnętrza domu. Dzięki temu nie tylko czujemy się komfortowo przez cały rok, ale przede wszystkim zaoszczędzimy pieniądze, unikając wysokich opłat za ogrzewanie i klimatyzację.  

 

Nasz klimat wyróżnia zmienna pogoda. Częste opady, silne wiatry i coraz gorętsze lata, które są równoznaczne z intensywnym promieniowaniem ultrafioletowym. To wszystko negatywnie wpływa na stolarkę okienną. Nowoczesna konstrukcja rolet Invisio z oferty Awilux pozwala na wydłużenie trwałości skrzydeł okiennych, chroniąc je przed słońcem, temperaturą i mocnym nagrzewaniem.

 

Kontrola nad światłem

 

Ciało ludzkie reaguje na sygnały światła, aby wiedzieć, kiedy iść spać i obudzić się, dlatego nasza sypialnia podczas snu powinna być całkowicie zaciemniona. Pewnie każdemu z nas zdarza się zdrzemnąć w dzień w salonie albo zirytować z powodu promieni słonecznych odbijających się na ekranie komputera czy telewizora. Rolety Invisio z oferty Awilux pozwalają na nieskończone możliwości kontrolowania dopływu światła z zewnątrz i decydowania o tym, co powinno być widoczne z ulicy. Niezależnie od tego, czy dbamy o jakość naszego snu w nocy czy martwimy się o wypoczynek małego dziecka, powinniśmy zdecydować się na wygodne rozwiązanie, które będzie idealnym udogodnieniem dla każdego domownika.

 

Regulacja dostępu światła jest ważna nie tylko w przypadku mieszkańców, ale również wyposażenia naszego domu. Słońce niejednokrotnie przyczynia się przecież do konieczności wykonania remontu czy zakupu nowych mebli – przez intensywne przedostawanie się promieni z zewnątrz blakną farby na ścianach i płowieją obicia kanap oraz krzeseł. Rolety zewnętrze Invisio wpływają nie tylko na komfort kontrolowania światła, ale również przyczyniają się do izolowania hałasu z zewnątrz, dzięki właściwościom akustycznym.

 

Wygoda, dzięki technologii

 

Często decydujemy się na osłony, nie biorąc pod uwagę sposobu ich obsługi. W przypadków domów lub mieszkań z dużą ilością okien może okazać się, że sterowanie roletami stanie się uciążliwe. Rolety Invisio z oferty Awilux pozwalają na indywidualne dostosowanie obsługi osłony do potrzeb domowników. Możemy zdecydować się na sterowanie ręczne lub dla lepszej wygody – wybrać napęd elektryczny połączony z systemem sterującym. Napędy elektryczne i sterowniki zwiększają komfort użytkowania nie tylko budynkach z dużą ilością rolet, ale także w wypadku rolet usytuowanych w trudno dostępnych miejscach. Z myślą o nowoczesnych systemach dużym udogodnieniem dla mieszkańców może być także skonfigurowanie rolety z urządzeniami mobilnymi – laptopem lub telefonem komórkowym.

 

Pakiet indywidualnych udogodnień

 

W ofercie Awilux dostępne są rolety Invisio, które wykonane z najwyższej jakości materiałów, tworzą stabilną konstrukcję. Możemy zdecydować się na system skośny lub asymetryczny w zależności od typu budynku, sposobu zamykania czy oczekiwanych parametrów. Dzięki szerokiej palecie kolorów każdy dom mieszkalny można zaprojektować zgodnie z architektonicznymi lub osobistymi wyobrażeniami. Roleta porusza się w specjalnych prowadnicach, a mechanizm do jej podnoszenia i opuszczania umieszczony jest w metalowej skrzynce. Niezwykle ważna w przypadku takiego rozwiązania jest możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb. Przykładowo w systemie podtynkowym firma Awilux oferuje wersję z moskitierą, która w ciepłe dni pozwala na skuteczną ochronę przed owadami przy zachowaniu przepływu światła i świeżego powietrza do wewnątrz.

 

Prosta konstrukcja rolety Invisio jest przyjazna w montażu, a zmienne grubości i wysokości skrzynek dają nam możliwość decydowania o wyglądzie i funkcjach osłony okiennej. Warto również zdecydować się na system blokujący podnoszenie – przed wyjazdem możemy zablokować roletę tak, by pod naszą nieobecność utrudnić nieproszonym gościom dostanie się do naszego domu.

To rozwiązanie pozwala poprawić właściwości izolacji cieplnej i akustycznej okien. Zoptymalizowane pod względem fizyki budowlanej systemy skrzynkowe zapewniają nie tylko dużą oszczędność energii, ale poprawiają również ochronę przed hałasem i nieproszonymi gośćmi. Dzięki temu rozwiązaniu będziemy mogli cieszyć się pełnym komfortem, bezpieczeństwem i wypoczynkiem we własnym domu.

julia_pietrzak

Załączone pliki do pobrania (1)

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe