Sprawca włamań do altanek działkowych zatrzymany na gorącym uczynku

  • 7.05.2018, 00:13
  • KPP Gryfice
Sprawca włamań do altanek działkowych zatrzymany na gorącym uczynku
Mundurowi z Gryfic zatrzymali w Płotach młodego mężczyznę „na gorącym uczynku” podczas włamania do altanki działkowej. W sumie 21-latek usłyszał 10 zarzutów dokonania włamań do altanek działkowych na terenie Płotów i przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

W czwartek w nocy właściciel jednej z działek w Płotach poinformował policje, że w jego altance znajduje się jakaś osoba. Na miejsce niezwłocznie udali się mundurowi z Gryfic. Po wejściu do wskazanej przez właściciela altanki napotkali młodego mężczyznę, który miał przy sobie przedmioty należące do pokrzywdzonego.

Mundurowi zatrzymali 21-letniego mieszkańca Gminy Płoty, a podczas przeszukania pomieszczenia gospodarczego należącego do mężczyzny, policjanci znaleźli przedmioty, które jak się okazało, pochodziły z innych włamań.

Młody mężczyzna usłyszał 10 zarzutów dokonania kradzieży z włamaniem do altanek działkowych i przyznał się do zarzucanych mu czynów.

W piątek na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Gryficach zastosował wobec młodego mieszkańca Gminy Płoty środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Funkcjonariusze pracujący nad sprawą zabezpieczyli dwa busy przedmiotów pochodzących z przestępczej działalności 21-latka.

Wśród odzyskanych przedmiotów znajdują się m.in. narzędzia i sprzęt ogrodniczy, sprzęt AGD, narzędzia warsztatowe, sprzęt turystyczny. Oprócz stwierdzonych 10 włamań policjanci podejrzewają, że aresztowany mężczyzna mógł dokonać łącznie nawet 50 włamań.

Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci z Posterunku Policji w Płotach proszą o kontakt, wszystkie osoby, które stwierdziły włamanie do swoich altanek działkowych na terenie Płotów, jednak nie zgłaszały tego faktu policji lub postępowanie w ich sprawach zostało zakończone z powodu niewykrycia sprawcy.

KPP Gryfice

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe