Strażacy z KP PSP w Gryficach uczcili Święto Flagi

  • 03.05.2018, 08:43 (aktualizacja 06.05.2018, 23:54)
  • str
Strażacy z KP PSP w Gryficach uczcili Święto Flagi
W środę 2 maja w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Komendzie Powiatowej PSP w Gryficach odbył się uroczysty apel poświęcony obchodom święta ustanowionego w 2004 roku przez Sejm RP stanowiącego dzień 2 maja jako Dzień Flagi Rzeczypospolitej.

W trakcie apelu Komendant Powiatowy st. kpt. Andrzej Gołdyn odczytał skierowany z okazji tego święta list Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadiera Leszka Suskiego do wszystkich funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Państwowej Straży Pożarnej.

W podsumowaniu listu czytamy: Rok 2018 – to rok wyjątkowy, w którym obchodzimy Stuletnią Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W listopadzie 1918 roku wybuchło największe w dziejach Polski powstanie zbrojne, uwieńczone całkowitym powodzeniem – rozbrojeniem niemieckich i austriackich sił okupacyjnych oraz odzyskaniem niepodległości na znacznych obszarach będących dotąd pod zaborami. W działaniach tych niebagatelną rolę odegrali właśnie polscy strażacy, nader często będący jedyną lokalną, jednocześnie istniejącą na całym obszarze kraju, zorganizowaną służbą porządkową, której ufała ludność.

Tak jest do dziś i niech tak pozostanie!  

str

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe