Gryfice: Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w rytmie Poloneza

  • 04.05.2018, 22:49 (aktualizacja 09.05.2018, 10:43)
  • str
Gryfice: Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w rytmie Poloneza
Ponad sto par zatańczyło w sercu Gryfic poloneza - tak mieszkańcy Gryfic świętowali rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Zatańczenie naszego narodowego tańca przez mieszkańców Gryfic z udziałem włodarzy miasta to kulminacyjny moment miejskiego festynu na Placu Zwycięstwa który już po raz kolejny stał się głównym elementem tej ważnej patriotycznej rocznicy jaką jest Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystość rozpoczęli na scenie uczniowie gryfickich szkół, przypominając zebranym tło historyczne i przebieg wydarzeń z 1791 roku związanych z uchwaleniem pierwszej w Europie i drugiej na świecie (po po amerykańskiej Konstytucji z 1787 roku) nowoczesnej ustawie zasadniczej.

Taneczny korowód jak co roku poprowadzili członkowie zespołu tańca działającego przy Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gryficach – który ze cseny czujnie koordynowała Jolanta Nowak.

Zorganizowane na Placu Zwycięstwa przez Gryficki Dom Kultury uroczystości Święta Konstytucji 3 Maja to, także ciekawe wydarzenia towarzyszące. Występy artystyczne zespołów tanecznych i wokalnych oraz gryfickiej orkiestry. Jak zawsze wrażenie robią wypuszczane z tej okazji przez członków Związku Hodowców Gołębi całe stada gołębi. Okolicznościowe stoiska rozłożyli m.in. Policjanci, członkowie Uniwersytetu III wieku, oraz działaczki koła Gospodyń Miejskich. Poczucie patriotyzmu i dumy narodowej w atmosferze dobrej zabawy i poczucia wspólnoty narodowej i tej lokalnej czyli tej dużej ale i małej ojczyzny to ciekawy i dobry sposób dla uczczenia tej ważnej i wyjątkowej rocznicy.

str

Zdjęcia (11)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe