Gryfice: Inauguracja powiatowych obchodów Dnia Strażaka

  • 05.05.2018, 11:22 (aktualizacja 05.05.2018, 11:37)
  • str
Gryfice: Inauguracja powiatowych obchodów Dnia Strażaka
Tegoroczne obchody Dnia Strażaka w powiecie gryfickim rozpoczynają się Mszą Św. w kościele pw. św. Floriana w Przybiernowie (gm. Brojce) w intencji naszych strażaków i tych żyjących i tych którzy odeszli już na wieczną wartę.

W uroczystości uczestniczyły poczty sztandarowe i delegacje strażaków z KP PSP oraz OSP ze wszystkich gmin powiatu gryfickiego. W tej szczególnej mszy koncelebrowanej przez Kapelana gryfickich strażaków ks. Ireneusza Pastryka i ks. dziekana Kazimierza Półtoraka uczestniczyli też wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa, burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł, wójt Brojc Stanisław Gnosowski i komendant powiatowy PSP st. kpt. Andrzej Gołdyn.

Tegorocznej inauguracji towarzyszyło też historyczne wydarzenie. Komandor Janusz Ławruszko oraz przedstawiciele Komadorii Północnej Odznaki św. Floriana Mazovia wprowadzili do świątyni relikwię I stopnia św. Floriana. Relikwia św. Floriana zaprezentowana po raz pierwszy na Mszy. Św. w intencji strażaków wczoraj w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Karnicach do 19 maja będzie pielgrzymowała po powiecie gryfickim aby trafić ostatecznie do Sanktuarium Archidiecezjalnego pw.Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Trzebiatowie.

Po mszy św. w intencji strażaków tradycyjnie odbyła się procesja wokół kościoła w Przybiernowie. W związku z tym, że dzień św. Floriana to święto parafii w Przybiernowie w miejscowej świetlicy w ramach odpustu odbyło się spotkanie z poczęstunkiem oraz okolicznościowe występy dziecięcych zespołów artystycznych.

str

Zdjęcia (49)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe