Relikwie św. Floriana i św. Jana Pawła II w Karnicach

  • 04.05.2018, 10:51
  • str
Relikwie św. Floriana i św. Jana Pawła II w Karnicach
W czwartek 3 maja w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Karnicach odprawiona została msza św. w intencji strażaków. Uroczystości towarzyszyło historyczne i szczególne znaczenie. Przedstawiciele Komandorii Północnej Odznaki św. Floriana Mazovia przekazali parafii relikwię II stopnia św. Jana Pawła II oraz zaprezentowali relikwię św. Floriana.

Relikwia św. Floriana tym aktem rozpoczyna pielgrzymkę po powiecie gryfickim aby ostatecznie spocząć w Sanktuarium pw.Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Trzebiatowie.

Relikwia św. Floriana w powiecie gryfickim to efekt starań niedawno zawiązanej Komandorii Północnej Odznaki św. Floriana Mazovia podjętych przy wstawiennictwie druchów z Komandorii Południowej oraz ks. dziekana Dowala, ks. Pastryka, naszego kapelana i ks. Kazimierza Olejniczaka – mówi Komandor Komandorii Północnej Janusz Ławruszko – którzy zwrócili się do kardynała Dziwisza i kustosza dr Grzegorza Szewczyka o przekazanie dla Polski Północnej relikwii św. Floriana gdzie kult św. Floriana wśród strażaków jest bardzo mocny. Nie spodziewaliśmy się, że nasze starania tak szybko przyniosą efekt. Już 28 kwietnia w Sanktuarium Bazylice w Krakowie otrzymaliśmy relikwię św. Floriana. Dzięki temu obecność relikwii św. Floriana może uświetnić i ubogacić tegoroczne obchody święta strażaków w powiecie gryfickim.

str

Zdjęcia (30)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe