Kwietniowi Antypiraci w Herbercie!

  • 26.04.2018, 21:50 (aktualizacja 26.04.2018 21:53)
  • Justyna Kozłowska
Kwietniowi Antypiraci w Herbercie!
W Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich, ZSP im. Z. Herberta dołączył do ogólnopolskiego projektu Kwietniowi Antypiraci, mającego na celu zwrócenie uwagi na legalne korzystanie z publikowanych utworów (książek, filmów, muzyki, grafiki) objętych prawami autorskimi. Jego organizatorem było Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku.

Na drzwiach wejściowych do szkoły, wchodzących witał plakat „Kwietniowych Antypiratów”. Na „dzień dobry” częstowano uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły słodką niespodzianką z dekalogiem prawa autorskiego. Na drzwiach do każdej klasy, w czytelni, nad każdym monitorem komputerowym naklejono uczniowski dekalog prawa autorskiego, a na biurku profesorskim zostawiono wersję dla nauczyciela wraz z zakładką do książki i naklejką promującymi czytelnictwo. Ponadto w holu przygotowano gazetkę poświęconą Światowemu Dniu Książki i Praw Autorskich. Koordynator akcji, pani Maria Akida ogłosiła również konkurs na hasło antypirackie, które można wpisywać na szary papier przymocowany do gablot. Na szkolnym Facebooku natomiast opublikowano krótki film przypominający prawa autorskie.

Justyna Kozłowska

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe