Sadzili drzewa w Puszczy Bukowej

  • 22.04.2018, 13:45
  • Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie
Sadzili drzewa w Puszczy Bukowej
Blisko 300 osób sadziło drzewa w Puszczy Bukowej na terenie Nadleśnictwa Gryfino. Akcja przypadła dzień przed Międzynarodowym Dniem Ziemi. Do akcji włączyli się m.in. mieszkańcy Szczecina, Gryfina i Widuchowej. Wolontariusze ze szkół, uniwersytetu trzeciego wieku oraz firm mieli do posadzenia 4500 sadzonek dębu i 500 lipy.

- Dąb i lipa to dwa gatunki, które wzajemnie się wspierają. Dęby sadzimy na grodzonych gniazdach po to, żeby zwierzyna go nie zgryzała. Dąb, naturalnie, się gorzej odnawia. Lipa będzie sadzona między dębami, rosnąć ona je wręcz pielęgnuje - mówi Ryszard Brygman, nadleśniczy nadleśnictwa w Gryfinie.

- Sadzenie lasu to fajny sposób na spędzenie czasu z dala od miasta. To także sposób na walkę ze smogiem. Zamiast siedzieć z tabletem możemy zrobić coś dla nas i naszego świata. Za kilka lat pokażę synowi, gdzie sadził drzewo - mówili uczestnicy sobotniej akcji.

Obecność uczestników i wspólna praca została przypieczętowana podpisami na pamiątkowej tablicy.

 

W Polsce do lasów można wchodzić bez ograniczeń i korzystać z darów natury, tam gdzie administrują nimi Lasy Państwowe.

 

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe