„Młodzież zapobiega pożarom” w Brojcach eliminacje powiatowe turnieju

  • 22.04.2018, 09:49 (aktualizacja 23.04.2018, 09:57)
  • str
„Młodzież zapobiega pożarom” w Brojcach eliminacje powiatowe turnieju
W sobotę 21 kwietnia w Szkole Podstawowej w Brojcach odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Laureaci będą reprezentować powiat gryficki w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w kolejną sobotę (28.04) w hali widowiskowo-sportowej Rega Arena w Płotach.

Eliminacje powiatowe zawsze mają uroczysty charakter, wśród zaproszonych gości oprócz Komendanta Powiatowego PSP st. kpt. Andrzeja Gołdyna - którego obecność była trochę „z urzędu” – znaleźli się Komendant Powiatowy Policji insp. Krzysztof Boguszewicz, wójt gminy Brojce Stanisław Gnosowski, Janusz Ławruszko Komandor Komandorii Północnej Odznaki św. Floriana a Starostwo Powiatowe reprezentowała przewodnicząca Komisji Prawa, Bezpieczeństwa i Administracji Lidia Przybysławska.

Do powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” zakwalifikowali się laureaci eliminacji przeprowadzonych na szczeblu gmin. Duże zaangażowanie w przygotowaniu zawodników mają najczęściej szkoły i gminne struktury OSP. Tradycyjnie organizacją i przebiegiem zawodów zajęły się Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach oraz Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Gryficach.

Głównym celem turnieju jest mobilizowanie młodzieży do zdobywania wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i pożarnictwa z elementami ratownictwa w zakresie udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w różnych zdarzeniach. Dla najlepszych organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody ale to nie wszystko laureaci turnieju wojewódzkiego i krajowego mogą liczyć na indeksy w uczelniach pożarniczych.

Laureaci eliminacji gminnych tradycyjnie rywalizowali w trzech grupach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Zawody składały się z dwóch części – pisemnej w postaci testów i ustnej do której kwalifikowało się po pięć osób z najlepszymi wynikami w grupie.

I grupa wiekowa – szkoły podstawowe:
1 miejsce – Julia Musiałowska
2 miejsce – Kacper Artiuch
3 miejsce – Karolina Muranko
4 miejsce – Danuta Czarniak
5 miejsce – Tomasz Jarczak

II grupa wiekowa – szkoły gimnazjalne:
1 miejsce – Szymon Sienkiewicz
2 miejsce – Julia Zarzycka
3 miejsce – Martyna Mielniczuk
4 miejsce – Dominik Pluta
5 miejsce - Julia Stołowska

III grupa wiekowa – szkoły ponadgimnazjalne:
1 miejsce – Jakub Rosicki
2 miejsce – Dominika Szymczak
3 miejsce – Bartłomiej Pachocki
4 miejsce – Wiktoria Szczęsna
5 miejsce – Dominik Kubacki

Zwycięzcy turnieju otrzymali dyplomy i cenne nagrody rzeczowe, wśród których znalazły się bezprzewodowe słuchawki oraz głośnik, power bank, pojemny dysk zewnętrzny oraz internetowa kamera. Główne nagrody ufundowały Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie oraz Starostwo Powiatowe w Gryficach. Dodatkową nagrodę, dla najmłodszego uczestnika turnieju ufundował i wręczył komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach st. kpt. Andrzej Gołdyn.

str

Zdjęcia (26)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe