„Jednośladem bezpiecznie do celu” - ogólnopolska akcja policji również w Gryficach

  • 21.04.2018, 23:18 (aktualizacja 21.04.2018, 23:25)
  • podkom.Zbigniew Frąckiewicz KPP w Gryficach
„Jednośladem bezpiecznie do celu” - ogólnopolska akcja policji również w Gryficach
Dzisiaj rozpoczęła się ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”. W działaniach udział wzięli również policjanci prewencji i ruchu drogowego z Gryfic.

Od wczesnych godzin rannych mundurowi z Gryfickiej drogówki oraz policjanci prewencji prowadzili działania w ramach ogólnopolskiej akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Celem przedsięwzięcia jest promowanie bezpiecznych zachowań użytkowników jednośladów, w tym motocyklistów.

Podczas kontroli drogowych funkcjonariusze informowali tę grupę uczestników ruchu drogowego o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą nadmierna prędkość, prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu.

Mundurowi wskazywali jak ważna dla bezpieczeństwa, jest dbałość o stan techniczny pojazdów np. właściwe ogumienie, odpowiedzialne i zarazem właściwe używanie świateł drogowych, czy chociażby stosowanie się do obowiązku używania elementów odblaskowych szczególnie po zmroku.

Policjanci wręczali kierującym elementy odblaskowe w formie opasek, ulotki informacyjne, a także jednorazowe alkomaty, które mają im przypominać o bezpiecznych zachowaniach i właściwym postępowaniu na drodze.

 

Oprócz wspomnianej akcji funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili także wzmożone działania pod szyldem wojewódzkich działań kontrolno-prewencyjnych pn. MOTOCYKL, których celem była kontrola wymaganych posiadanych uprawnień do kierowania, stan techniczny oraz przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierujących jednośladami.

 

podkom.Zbigniew Frąckiewicz KPP w Gryficach

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe