VIII EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY O PODATKACH

  • 18.04.2018, 17:23 (aktualizacja 19.04.2018 01:26)
  • Wyrwińska
VIII EDYCJA  OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU  WIEDZY O  PODATKACH
Dariusz Pyzia - uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach.

Dnia 13 kwietnia 2018 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego
w Katowicach
odbył się VIII Ogólnopolski Finał Konkursu Wiedzy o Podatkach organizowany przez Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty.

W organizowanym po raz ósmy Ogólnopolskim Finale Konkursu Wiedzy o Podatkach wzięli udział laureaci z 8 regionalnych finałów Konkursów Wiedzy o Podatkach: dolnośląskiego, lubuskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, śląskiego oraz zachodniopomorskiego. . Myślą przewodnią tegorocznej edycji konkursu była "Swoboda działalności gospodarczej". Tematyka obejmowała również wiedzę z podatków, doradztwa podatkowego i zasad etyki zawodowej.

Do eliminacji w Konkursie Ogólnopolskim wybrano uczniów na szczeblu wojewódzkim.
W Katowicach konkurs odbył się w dwóch etapach. Pierwszy z nich - pisemny, wyłonił 24 osoby do części ustnej. Po przeprowadzeniu tej części wyłoniono 10 laureatów z całej Polski.

I miejsce zajął Dariusz Pyzia – uczeń klasy III Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach. Otrzymał on wysoką nagrodę pieniężną oraz indeks na Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Po konkursie dla uczestników została zorganizowana wycieczka do zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido w Zabrzu. Uczestnicy konkursu mogli zjechać i przekonać się, jak wygląda praca górników pod ziemią. 

Ucznia do konkursu przygotowywała Pani mgr Krystyna Gródecka, która przez 8 lat konkursu doprowadziła łącznie 11 uczniów do podium (I miejsce- 7 osób, II miejsce - 2, III miejsce - 2).

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach dziękuje Panu Henrykowi Kowalewskiemu - doradcy podatkowemu - za profesjonalną pomoc
w interpretacji przepisów prawa podatkowego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Wyrwińska

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
http://nonacne-fi.eu
http://nonacne-fi.eu 26.11.2018, 06:25
Thanks! This is definitely an fantastic website! http://nonacne-fi.eu

Pozostałe