Ruszyła kolejna edycja programu Społecznik

  • 8.04.2018, 23:35
  • str
Ruszyła kolejna edycja programu Społecznik
W kolejnych miejscowościach województwa odbywają się spotkania informacyjne na temat tegorocznej edycji programu Społecznik. W Gryficach takie spotkanie z udziałem wicemarszałka Jarosława Rzepy odbyło się w czwartek 5 kwietnia.

W sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego zebrało się kilkudziesięciu przedstawicieli sołectw, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych zainteresowanych programem.

Do rozdysponowania w tegorocznym programie Społecznik są 3 mln złotych. Realizatorem projektu jest Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski, a operatorem Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego. W tym roku program podzielony jest na tzw. dwa filary.

Pierwszy to znane już z ubiegłego roku mikrodotacje do 3 tys. złotych na które przeznaczono 1,5 mln złotych na dofinansowanie około 650 działań. Podobnie jak w ub. roku fundusze można przeznaczyć na organizację wydarzeń kulturalnych, charytatywnych, sportowych, czy akcji sąsiedzkich na osiedlu.

Drugi filar – nowość – także do rozdysponowania 1,5 mln złotych - inicjatywy obywatelskie, czyli innowacyjna forma budżetu obywatelskiego. Tutaj mieszkańcy regionu będą wybierać najlepszą inicjatywę obywatelską do 10 tys. zł. To dofinansowanie ma wystarczyć na realizacje około 150 inicjatyw. Wnioski złożone na inicjatywy obywatelskie poddawane będą ocenie poprzez elektroniczne (przez internet) głosowanie mieszkańców województwa.

- W ubiegłym roku zainteresowanie programem Społecznik było bardzo duże i nie wszystkie z ponad 1200 wniosków udało się dofinansować. Stąd też w tym roku zwiększyliśmy środki na jego realizację powiedział naszej Redakcji wicemarszałek Jarosław Rzepa. Rywalizacja prawdopodobnie będzie jeszcze większa niż w roku ubiegłym. Dlatego też zachęcam, aby nie zwlekać ze składaniem wniosków, tylko zrobić to jak najszybciej – w pierwszym naborze rozdysponowane zostanie 50% środków, co oznacza, że w kolejnych naborach będzie jeszcze trudniej.

Nabór wniosków na mikrodotacje przeprowadzony zostanie w trzech etapach. Pierwszy już się rozpoczął 3 kwietnia i potrwa do 25 kwietnia (50% środków). Drugi etap będzie realizowany w terminie  7 - 21 maja (30% środków), a trzeci  4 - 19 czerwca (20% środków).

Termin składania wniosków w ramach inicjatyw obywatelskich mija 25 kwietnia. Nabór wniosków na mikrodotacje i inicjatywy obywatelskie prowadzony będzie drogą elektroniczną przy wykorzystaniu generatora wniosków.

Operatorem środków w imieniu Województwa jest Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego. Animatorem programu Społecznik w powiecie gryfickim jest Małgorzata Kuncewicz. Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie http://karrsa.eu/, kontakt mailowy [email protected] bądż, [email protected]

str

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe