Puszcza Bukowa łączy pokolenia

  • 7.04.2018, 16:29
  • Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie
Puszcza Bukowa łączy pokolenia
Będą sadzić las

To będzie wydarzenie dla całych rodziny, przyjaciół i znajomych. 21 kwietnia 2018 r. (sobota) Puszcza Bukowa po raz kolejny połączy pokolenia Lasu i Ludzi w sadzeniu lasu. Nieczęsto jest to możliwe w puszczy, bo na przeważającym obszarze odnawia się ona naturalnie - poprzez opadanie nasion i bujny wzrost młodych pokoleń lasu. Tam, gdzie odnowienie naturalne nie jest możliwe (np. na powierzchniach, gdzie nie udał się samosiew, albo konieczna jest przebudowa (zamiana) drzewostanów iglastych na liściaste - las odnawiany jest przez sadzenie.

  • - Przy wspólnym sadzeniu opowiemy m.in. jak wita wiosnę przyroda puszczy, czym są geofity i dlaczego jest ich w bukowym lesie tak dużo? Skąd biorą się sadzonki drzew, które sadzimy i dlaczego ich dobór do odpowiedniego fragmentu lasu jest tak ważny. Jak dużo sadzonek należy posadzić i jak wygląda ich wzrost zanim zamienią się w dorodny las? Jakie są walory użytkowe drewna poszczególnych gatunków sadzonych przez nas drzew? Na uczestników spotkania przygotowaliśmy jak zawsze ciekawe niespodzianki - mówi Lidia Kmiecińska z Nadleśnictwa w Gryfinie.

Nadleśnictwo Gryfino zaprasza wszystkich zainteresowanych tym jak wygląda las budzący się po zimie 21. kwietnia (sobota). - Spotykamy się o godzinie 9.30 na drodze przy siedzibie kancelarii leśnictw Binowo i Klucz (adres - Binowo 39). Stamtąd udamy się do lasu na miejsce wyznaczone do sadzenia drzewek. Zakończenie spotkania – około godziny 14.00-14.30 - dodaje mówi Lidia Kmiecińska z Nadleśnictwa w Gryfinie.

Miejsce zbiórki na mapie

Zapisy są przyjmowane do dnia 17 kwietnia b.r. pod numerem telefonu (91) 416 20 71 – sekretariat Nadleśnictwa Gryfino (czynny od poniedziałku do piątku od godziny 7.00 do godziny 15.00). Ilość miejsc jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

Istnieje możliwość skorzystania z transportu autokarem (z uwagi na ograniczoną ilość miejsc decyduje również kolejność zgłoszeń). Odjazd autokaru o godzinie 8.30 sprzed siedziby Nadleśnictwa Gryfino.

Uczestnicy spotkania biorą w nim udział na własne ryzyko i odpowiedzialność. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać opiekę osób dorosłych (rodzice, opiekunowie prawni lub nauczyciele). Organizatorzy proszą by dostosować ubiór do warunków terenowych i w miarę możliwość zabrać rękawiczki robocze.

Autor zdjęć – Zbigniew Pajewski

--

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie

 

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe