Zmiana dowódcy 3 Batalionu Legii Akademickiej w Trzebiatowie

  • 4.04.2018, 19:42 (aktualizacja 04.04.2018 19:48)
  • str
Zmiana dowódcy 3 Batalionu Legii Akademickiej w Trzebiatowie
W środę 4 kwietnia w Sali Tradycji 3 Batalionu Legii Akademickiej w Trzebiatowie odbyła się uroczysta zmiana na stanowisku dowódcy batalionu. Obowiązki dowódcy od ppłk Radosława Stachowiaka przejął ppłk Sylwester Kowalski.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście – przedstawiciele samorządów gminy Trzebiatów i Powiatu Gryfickiego, przedstawiciele służb mundurowych, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Policji, Nadleśnictwa Gryfice, przedstawiciele placówek oświatowych, członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej „NAŁĘCZ”, asystentka Posła na Sejm, Przewodniczącego Komisji Obrony Narodowej Sejmu RP Michała Jacha oraz żołnierze 3 Batalionu Legii Akademickiej.

Dotychczasowy dowódca batalionu ppłk. Radosław Stachowiak rozkazem przełożonych, został został wyznaczony na wyższe stanowisko służbowe poza struktury Brygady.

Płk dypl. Rafał OSTROWSKI – Dowódca 7 Pomorskiej Brygady Obrony Wybrzeża przyjmując medunek o przekazaniu obowiązków służbowych przez ppłk Stachowiaka podkreślił Jego służba na dotychczas zajmowanych stanowiskach była pełniona z pełnym zaangażowaniem i poświęceniem. Ppłk Stachowiak potrafił godzić obowiązki dowódcy batalionu a jednocześnie dużą wagę przywiązywał do współpracy z lokalnym środowiskiem, władzami samorządowymi, szkołami oraz organizacjami społecznymi.

Nowy dowódca, płk. Sylwester Kowalski zapewnił, że będzie kontynuował tradycje batalionu w tym otwarcie na współpracę ze środowiskiem społecznym regionu.

str

Zdjęcia (36)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe