Podnieś sprzedaż przez profesjonalne pozycjonowanie sklepu

  • 4.04.2018, 18:03 (aktualizacja 04.04.2018 18:57)
  • AFTERWEB
Podnieś sprzedaż przez profesjonalne pozycjonowanie sklepu
Aktualnie osoby nie inwestujące w działalność w sieci stanowią już margines rynkowy. Ponieważ jednak większość przedsiębiorców zdała sobie sprawę z potencjału internetu, promocja w tym obleganym przez tysiące podmiotów medium stała się znacznie trudniejsza i wymaga coraz większej wiedzy oraz niezbędnego doświadczenia. Sklepy online jednak nie przestają wyrastać niczym spod ziemi. Jak w realiach zwiększonej konkurencji niemal w każdej branży prowadzić skuteczny marketing sieciowy? W niniejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie przy pomocy przykładowych działań.

Chcesz być w czołówce, zdaj się na SEO

Większość z twojej realnej konkurencji już od dawna korzysta z optymalizacji stron dla wyszukiwarki, określanego popularnie jako pozycjonowanie stron. Search Engine Optimization to ogół zabiegów, które trzeba wprowadzić w życie, by móc sprostać wymogom Google i awansować w rankingu stron wyszukiwarki w poszczególnych zapytaniach oraz słowach kluczowych. Zwykle SEO wiąże się więc z gruntowną modyfikacją naszego serwisu, począwszy od jego budowy i struktury, przez zagadnienia techniczne, aż do samej treści. Zawartość naszych stron i wpisów powinna być najeżona słowami kluczowymi, a mimo to pozostawać atrakcyjna dla przeciętnego czytelnika. Unikalny i użyteczny kontent potrafi sprowadzić na stronę całe rzesze potencjalnych klientów. Kiedy dobrze wykonamy optymalizację oraz dokonamy jeszcze kilku innych kluczowych aktywności (np. pozyskiwanie linków), z pewnością wyszukiwarka wywinduje naszą pozycję w okolice pierwszej dziesiątki wyników Google. Docelowo jednak naszym zamiarem pozostaje awans do pierwszej trójki, ponieważ to pozycje, którym internauta najbardziej ufa – wskazuje ekspert ds. pozycjonowania z agencji afterweb.pl.

 

Atuty pozycjonowania i alternatywy

Agencja wywiązując się z umowy na pozycjonowanie zostawia nas na czołowych miejscach dla danych wyszukiwań, to zaś owocuje bezpośrednio napływem nowych klientów z każdą kolejną minutą. Oczywiście od ruchu na stronie wprost zależy to ile osób zdecyduje się na zakupy w naszym sklepie. Nie możemy jednak zapomnieć, że przy trwałości efektów SEO oraz jego niewątpliwej opłacalności, cały proces ma jedną wadę – zajmuje nawet do kilku miesięcy przy rzetelnym i poprawnym wykonaniu. W okresie, gdy oczekujemy na rezultaty optymalizacji warto więc podjąć inne wysiłki marketingowe, jak choćby kampanię linków sponsorowanych Adwords. To reklama bezpośrednio w wyszukiwarce, która zapewnia nam niemal natychmiastowe wspięcie się na listę pierwszych pięciu wyników wyszukiwania Google. Wybieramy tylko słowa kluczowe akcji promocyjnej, jej budżet, model rozliczania się i już w kwadrans później możemy cieszyć się napływem internautów do naszej witryny. Warto od czasu do czasu łączyć tę formę marketingu z innymi klasycznymi zachętami dla klientów.

AFTERWEB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe