Przedszkolaki z Płot aktywnie spędzają czas...

  • 26.03.2018, 17:34 (aktualizacja 27.03.2018 00:38)
  • Stanisław Razmus
Przedszkolaki z Płot aktywnie spędzają czas...
Przedszkole Miejskie w Płotach ceni sobie współpracę ze środowiskiem lokalnym i działającymi w nim placówkami oraz organizacjami.

Taką organizacją jest między innymi Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy OSP Płoty. Mieliśmy zaszczyt gościć jej przedstawicieli w naszym przedszkolu  09.03.2018r. Członkowie orkiestry zaprezentowali dzieciom swoje umiejętności oraz różnorodne instrumenty. Przedszkolaki miały okazję nie tylko posłuchać ich brzmienia, ale też dotknąć , spróbować zagrać i dowiedzieć się interesujących wiadomości na ich temat.

W ramach współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 dzieci z najstarszych grup przedszkolnych uczestniczyły po raz pierwszy  w zajęciach komputerowych. Miały  okazję korzystać z profesjonalnie wyposażonej sali  i poznawać różnorodne zastosowania komputera. Na takich zajęciach była już grupa „0” pod opieką pani Anity Pawelec, „pięciolatki” Pani Iwony Sobczak(12.03), oraz grupa „0”B z wychowawcą Panią Iwoną Bątkiewicz(20.03.2018r). Zajęcia te bardzo się dzieciom podobały  i chętnie w nich uczestniczyły.

W związku ze zbliżającą się Wielkanocą, Pani Ania Łys zorganizowała w  przedszkolu  konkurs grupowy na wykonanie zająca wielkanocnego. Zgodnie z regulaminem  dzieci z poszczególnych grup mogły wykonać jedną , wspólną pracę przestrzenną. Przedszkolaki wraz z wychowawcami wykazali się pomysłowością i pracowitością. Prace były wykonane różnorodnymi technikami, a każda wymagała zaangażowania. Oceniała je niezależna komisja  złożona z przedstawicieli rodziców poszczególnych grup. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 13.03.2018r .Pierwsze miejsce zajęła grupa „0”B  , drugie „0”C, a trzecie „pięciolatki”. Zarówno zwycięzcy, jak i pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez przedszkole. Prace zaś można nadal podziwiać jako dekoracje.

Tego samego dnia w ramach spotkań z muzyką, odbył się koncert pt.: „Przygody Myszki Tralaliszki”. Dzieci z zaciekawieniem słuchały piosenek i przekonały się, jak niezwykłym instrumentem jest ludzki głos.

Kolejną atrakcją w jakiej miały okazję uczestniczyć , było niezwykłe spotkanie 19.03.2018r.Tego dnia odwiedziła  nas Pani Paulina- treserka psów z dwójką swoich podopiecznych. Mieliśmy okazję podziwiać niezwykłe umiejętności piesków wykonujących różnorodne zadania i ćwiczenia. Na koniec spotkania chętni mogli je pogłaskać  i karmić.

Z kolei 21.03.2018r przyjechała do nas grupa teatralna. Tym razem obejrzeliśmy przedstawienie pt.:   „ Brzydal”, a dzieci po raz kolejny przekonały  się, że najpiękniejsze  jest to, czego nie widać- dobre serce.

I właśnie dobroci, szczęścia i spokoju życzymy wszystkim z okazji  nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

Stanisław Razmus

Zdjęcia (12)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe