ZSP im. Czesława Miłosza w Gryficach dołączył do ogólnopolskiej akcji „ Dnia przedsiębiorczości”

  • 25.03.2018, 14:26
  • Wyrwińska
ZSP im. Czesława Miłosza w Gryficach  dołączył do ogólnopolskiej akcji „ Dnia przedsiębiorczości”
XV edycja „Dnia przedsiębiorczości” odbyła się w tym roku 22 marca. Akcja ta zwiększa szanse na lepsze przygotowanie młodzieży do wejścia na rynek pracy. Daje też szansę na wykorzystanie w praktyce wiedzy zdobytej w szkole oraz na wykonywanie zadań na wymarzonym stanowisku pracy. Akcja – w jakiejś mierze – weryfikuje wybór kierunku kształcenia, a także planowanie kariery zawodowej.

Organizatorem tego dnia była Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod Honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości 1918-2018.

W programie mogły wziąć udział wszystkie szkoły z całej Polski. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach  po raz kolejny dołączył do tej akcji. Szkolnym koordynatorem "Dnia przedsiębiorczości" była Pani mgr Marta Zemełka, nauczyciel języka niemieckiego. W akcji brało udział niespełna 300 uczniów. Osoby te dnia 22 marca 2018 r. obserwowały pracę w ponad 50 zakładach pracy, które wyraziły chęć przyjęcia uczniów – obserwatorów. Branże, w których prowadzą działalność te firmy są bardzo zróżnicowane (zgodnie z zainteresowaniem uczniów) – począwszy od usług i administracji, a na edukacji skończywszy.

„Dzień przedsiębiorczości” młodzież oceniła bardzo pozytywnie. Uczniowie mogli zdobyć nowe doświadczenia i umiejętności. Był to, zarówno dla nich jak i firm, dobry sprawdzian, który dał pracodawcom szansę na poznanie postaw przyszłych potencjalnych pracowników.

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach wraz z koordynatorem składają gorące podziękowania zakładom, instytucjom i urzędom, które gościły uczniów podczas wizyty w wybranym miejscu pracy.

To dzięki Państwa pomocy i wyrozumiałości młodzież z ZSP im. Czesława Miłosza  w Gryficach mogła  zweryfikować informacje o pracy na różnych stanowiskach. Zdobyła również wiedzę o tym, jakich kompetencji i wiadomości oczekuje się od kandydatów  w danym zawodzie.

 

Zapraszamy do obejrzenia na stronie www.zsp. gryfice.pl galerii  zdjęć z  „Dnia przedsiębiorczości”.

Wyrwińska

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe