Relikwie II stopnia św. Jana Pawła II w kościele w Cerkwicy

  • 19.03.2018, 00:18
  • str
Relikwie II stopnia św. Jana Pawła II w kościele w Cerkwicy
W niedzielę 17 marca w kościele w Cerkwicy odbyła się druga część uroczystości związanych z powołaniem do życia Komandorii Północnej Konfraterii Mazowieckiej odznaki św. Floriana.

Uwieńczeniem tego dwudniowego cyklu było wprowadzenie relikwii II stopnia – relikwii cząstki sutanny św. Jana Pawła II które przedstawiciel Watykanu Zbigniew Gretka przekazał dla parafian w Cerkwicy.

Świątynia w Cerkwicy to szczególna światynia – na jej terenie znajduje się krzyż pokutny  i sudzienka św. Ottona położona na Szlaku św. Jakuba.

Po uroczystościach kościelnych okolicznościowy obiad w pomieszczeniach Pałacu w Cerkwicy zakończył dwudniowe uroczystości związane powołaniem do życia Komandorii Północnej Konfraterii Mazowieckiej odznaki św. Floriana.

str

Zdjęcia (32)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe