Spotkanie z okazji Dnia Sołtysa

  • 19.03.2018, 13:23 (aktualizacja 26.03.2018, 13:27)
  • str
Spotkanie z okazji Dnia Sołtysa
W czwartek 15 marca w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach odbyło się doroczne spotkanie sołtysów z terenu Gminy Gryfice z udziałem kierownictwa Urzędu Miejskiego z burmistrzem Andrzejem Szczygłem i Przewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Tokarczyka.

To jeszcze początek roku i okazja do porozmawiania o bieżących problemach i zamierzeniachdo realizacji w bieżącym roku – powiedział burmistrz Andrzej Szczygieł. To także okazja aby podziękować sołtysom i Radom Sołeckim za roczną pracę.

Rola sołtysa i Rady śołeckiej umacnia się, to praca społeczna a tej pracy wymaga się coraz więcej. Rady sołeckie są coraz zasobniejsze i jest jużczym zarządzać.

Podziękowania i listy gratulacyjne otrzymali sołtysi najdłużej pełniącycswe funkcje:

- Urszula Dukiewicz – Zaleszczyce,

- Brygida Lisiak – Trzygłów,

- Maria Szafrańska – Prusinowo,

- Jolanta Syniec – Borzęcin,

- Wiesław Polanowski – Rzęskowo,

- Ludwik Oleksiewicz – Jasiel.

Dla wszystkich sołtysów przygotowano zestawy materiałówpomocniczych – w tym aktualny poradnik radnego i sołtysa na 2018 rok oraz zestawy gadżetów.

W dyskusji zwrócono uwagę na najważniejsze zadania czekające w bieżącym roku, obchody 100 rocznucy Odzyskania Niepodległości, realizację inwestycji z funduszu sołeckiego i możliwosci pozyskiwania przez Rady Sołeckie funduszy zewnnętrznych.

W dyskusji na temat bieżących problemów pojawiły się też informacje o pozostałych ważnych w skali gminy wydarzeniach.

26 maja w Gryficachodbędą się Krajowe Obchody Święta Ludowego i jest tutaj sporo możliwości pokazania się z dobrej strony jako region i sołectwa.

Gminne Dożynki odbędą się w Gryficach i zaplanowane zostały na 15 września, na początku maja planowane są w Ościęcinie gminne obchody Dnia Strażaka a w czerwcu – najprawdopodobniej w Trzygłowie – gminne zawody sportowo-pożarnicze. W tym roku czeka nas też kampania wyborcza do samorządów.

Spotkanie przy kawie i ciastkach odbywało się w przyjaznej i konstruktywnej atmosferze.

str

Zdjęcia (15)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe