Gryfice: X Powiatowe Targi Edukacyjne

  • 16.03.2018, 11:46 (aktualizacja 26.03.2018 11:52)
  • Stanisław Razmus
Gryfice: X Powiatowe Targi Edukacyjne
W środę 14 marca br. w Hali Widowiskowo- Sportowej Gryf Arena w Gryficach odbyły się X Powiatowe Targi Edukacyjne. Przybyłych gości, dyrektorów szkół i placówek oświatowych oraz licznie przybyłą młodzież przywitał Starosta Powiatu Gryfickiego Kazimierz Sać.

Targi to okazja dla uczniów gimnazjów do zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną szkół powiatu gryfickiego, dokonania porównań, w bezpośrednich spotkaniach poznania przyszłych nauczycieli czy nowych starszych kolegów. Starosta – tradycyjnie już zaapelował, żeby przy wyborze dalszej nauki  kierować się też dobrze rozumianym patriotyzmem lokalnym ale i wspartym dobrą ofertą edukacyjną, szkoły powiatu gryfickiego oferują wysoki poziom nauczania, atrakcyjne kierunki rozwoju zawodowego i doskonałą atmosferę – co też jest nie bez znaczenia.

Można się było o tym przekonać na własne oczy, odwiedzając stoiska poszczególnych placówek, prezentujących w bardzo atrakcyjnej formie to, co mają najlepszego. Tradycyjnie podczas imprezy swoją ofertę edukacyjną zaprezentowały także uczelnie wyższe, ponadto istniała możliwość skorzystania z profesjonalnego doradztwa zawodowego i zasięgnięcia informacji o dofinansowaniu małych firm. Wśród towarzyszących  atrakcji znalazły się m.in. fotobudka i stanowiska wirtualnej rzeczywistości.

Naszą uwagę przykuły m.in. kulinarne propozycje ZSP im. Czesława Miłosza z Gryfic współpracującego w tym zakresie z Restauracją „Ptasi Zaułek” z Niechorza organizującą atrakcyjne praktyki zawodowe a także atrakcyjne dla młodych ludzi klasy mistrzostwa sportowego. ZSP im Wincentego Witosa w Płotach to także bogata oferta kulinarna i turystyczna ale też i informatyka – czyli dziedziny w których nie braknie w perspektywie dobrych ofert pracy. Uwagę przykuwała też propozycja klas mundurowych ZSP im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie wspierana przez żołnierzy z 3 batalionu zmechanizowanego LA którego żołnierze ze szkołą współpracują na co dzień. W pokazie musztry do szeregu dał się ustawić nawet starosta Kazimierz Sać wraz z dyrektor powiatowego marketingu Izabelą Herbą.

To tylko przykłady, bo wszystkie prezentujące się szkoły oferowały bogatą i atrakcyjną ofertę edukacyjną raz sportową, kulturalną a także społecznego zaangażowania się uczniów w środowisko lokalne.

Tegorocznym gościem specjalnym targów była Barbara Pasek - dziennikarka Dzień Dobry TVN.

 

Stanisław Razmus

Zdjęcia (101)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe