„Mój boski rozwód” z Krystyną Podleską w gryfickiej bibliotece

  • 21.03.2018, 07:52 (aktualizacja 21.03.2018 07:56)
  • str
„Mój boski rozwód” z Krystyną Podleską w gryfickiej bibliotece
Kolejny raz Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach przekonuje nas, że małe formy teatralne potrafią potrafią zapełnić pełna gamę artystycznych doznań. W marcowy piątek mieliśmy okazję obejrzeć bardzo interesujący spektakl w reżyserii Jerzego Gruzy zatytułowany „Mój boski rozwód” w interpretacji krakowskiej aktorki Krystyny Podleskiej.

Wzruszająca i pełna optymizmu historia kobiety w średnim wieku, która porzuca maż a córka wyprowadza się do narzeczonego. Do wypełnienia pustki Angela ma tylko psa i telefon. W nowej – jeszcze nie w pełni uświadomionej sytuacji -  stara się odnaleźć swe miejsce na ziemi, sens życia i szczęście. Nie może się to obejść bez zabawnych perypetii i zwrotów akcji. Angela jest naturalna, spontaniczna i… nawet dowcipna. W swoich perypetiach potrafi znaleźć do siebie dystans, dostrzega nawet zabawną stronę przewijajacych się sytuacji. Dlatego ta opowieść to piękna ludzka historia, to tryumf optymizmu i wiary w „kolejny lepszy dzień”. Wszyscy, bowiem szukamy miłości, ciepła i nie chcemy być samotni. Angela nam uświadamia, że jest to możliwe. I tym poczuciem optymizmu i wiary, że wszystko jest możliwe, z lekkim żalem, że oto już się skonczyło to wyjątkowe spotkanie ze sztuką i… świetną aktorską interpretacją widz opuszcza salę. Bo to ogromna zasługa wspaniałej aktorki, że choć przez chwilę mogliśmy przenieść się bezpośrednio w świat Angeli i zajrzeć przy okazji w swiat swoich wewnętrznych przeżyć.

Już czekamy na kolejne teatralne propozycje Miejskiej Bibliteki Publicznej w Gryficach.

str

str

Zdjęcia (8)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe