„Piękno nieodkryte”

  • 13.03.2018, 21:23 (aktualizacja 13.03.2018 21:27)
  • TOK
„Piękno nieodkryte”
W Trzebiatowskim Ośrodku Kultury w ramach uroczystości 250. rocznicy urodzin Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej - Patronki Biblioteki Publicznej, otwarta została wystawa „Piękno nieodkryte - 50 lat Szczecińskiego Towarzystwa Kultury”, na której zaprezentowano twórczość artystyczną członków STK przy zamku Książąt Pomorskich.

Powstałe w lutym 1964 Towarzystwo zrzesza działaczy kultury, nauki, oświaty i stowarzyszeń społeczno-kulturowych, działających w województwie zachodniopomorskim. Swoją działalnością inspirują środowiska twórcze do działań związanych z regionalizmem i popularyzują  tematykę Pomorza Zachodniego, rozpowszechniają kulturę i historię regionu, organizują m.in. konferencje naukowe i popularnonaukowe, konkursy, wystawy, odczyty, pokazy, przeglądy twórczości artystycznej, festiwale, spotkania autorskie, warsztaty i plenery. Ponad 50 – letnia działalność sprawia, że w swoim dorobku mają wiele cennych dokonań a jednym z nich jest „Encyklopedia Szczecina” wydana dla upamiętnienia 70-lecia polskiego Szczecina ( 2015).

Poczynając od lat 90-tych STK sprawuje opiekę nad społecznym ruchem artystycznym (malarze rzeźbiarze, rzemiosło artystyczne). To właśnie ich dorobek „nieodkryte piękno”, pracochłonne, tworzone przez wiele godzin, często nie doceniane w dobie napływu przedmiotów masowych prezentowane jest w pałacowej galerii. W swojej działalności dążymy do tego, by twórczość zarówno profesjonalna jak i amatorska prezentowana była jak najliczniejszej publiczności – powiedziała dyrektor STK Teresa Jasińska.

 W Galerii „Feininger” swoje prace zaprezentowali: Elżbieta Kiedos ( ceramika), Elżbieta Pauker
 ( maskotki, ozdoby świąteczne), Alina Szkolnicka ( gobeliny), Agnieszka Kołakowska ( ikony, obrazy), Alicja Derbisz, Krystyna Kowalewska, Urszula Rosłaniec, Franciszek Gombos i Krystyna Sołoducha
( malarstwo), Halina Petras ( haft), Wiktor Zubek ( rzeźba), Rozalia Kowalczyk i Krystyna Końka
( frywolitka i decupage).

Na wystawę zapraszamy do 3 kwietnia 2018 r.

mg

TOK

Zdjęcia (10)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe