Fajnie jest być przedszkolakiem…

  • 13.03.2018, 00:02
  • K.Ch.
Fajnie jest być przedszkolakiem…

Chcemy aby przedszkolaki z naszej placówki umiały dbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. W związku z tym uczymy je tego w codziennych sytuacjach, ale też podczas spotkań z osobami, dla których pomoc innym jest powołaniem i pracą. Dlatego też 29.01.2018r odbyło się spotkanie z przedstawicielami Straży Pożarnej z Płot. Dzieci po raz kolejny miały okazję utrwalić sobie numery telefonów alarmowych, poznać sposoby zachowania w sytuacjach zagrożenia i zdobyć wiedzę na temat pracy strażaków. Spotkanie było bardzo ciekawe i dzieci z zainteresowaniem brały w nim udział.

Zdrowie i bezpieczeństwo to również codzienna dbałość o nasze ciała. W poniedziałek, 05.02.2018r nasi wychowankowie spotkali się z panią fizjoterapeutką. Miały możliwość poznania budowy kręgosłupa oraz uświadomienia sobie, jak ważne jest dbanie o jego prawidłowy rozwój. Dowiedziały się, jak mogą uniknąć wad postawy i jak ważną rolę pełni w ich życiu ruch, chociażby jazda na rowerze.

Po spotkaniu dzieci z oddziału przedszkolnego w Lisowie udały się z wizytą do Urzędu Pocztowego w Płotach. Dzięki uprzejmości pracowników poznały  ich pracę od strony niedostępnej klientom. Miały też okazję wysłać własnoręcznie wykonane walentynki i  samodzielnie postawić pieczątki na znaczkach. Na koniec wizyty otrzymały w prezencie kartki wielkanocne oraz baloniki.

Chociaż w przedszkolu na co dzień nie jada się słodyczy, to czasami są wyjątki od tej zasady. Takim właśnie wyjątkowym dniem był Tłusty Czwartek. Dzieci z grupy pani Iwony Batkiewicz oraz Lisowa pałaszowały tego dnia przepyszne pączki.

Z kolei 14 lutego grupa 5,6- latków postanowiła okazać sobie wzajemną sympatię za pomocą odpowiedniego kształtem tortu.

15 lutego gościliśmy grupę teatralną, która przedstawiła sztukę pt. ”Przygody Koziołka Matołka”. Dzieci oglądały ją z ciekawością i zainteresowaniem, tym bardziej, że w kilku momentach były proszone o udział w przedstawieniu.

Dla grupy pięciolatków pani Iwony Sobczak nie był to jeszcze koniec atrakcji. Tego samego dnia bowiem odbyło się w tej grupie spotkanie z górnikiem, panem Andrzejem Sekulą, który w przepięknym stroju opowiedział im o swojej pracy.

K.Ch.

Zdjęcia (11)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe