"Moje malarskie inspiracje" wystawa prac Anny Szwedko

  • 12.03.2018, 23:39
  • str
"Moje malarskie inspiracje" wystawa prac Anny Szwedko
W czwartek, 8 marca w Muzeum i Galerii "Brama" w Gryficach odbył się wernisaż wystawy malarskiej pt. "Moje malarskie inspiracje" autorstwa Anny Szwedko.

Organizowane w Muzeum Galerii „BRAMA” wystawy mają już stałe grono miłośników malarstwa i fotografii którzy i tym razem nie zawiedli. Trzeba przyznać, że prezentowane prace, naprawdę zachwycają zarówno artystycznym wyrazem jak i warsztatową dojrzałością autorki – która jak sama twierdzi jest tylko amatorką.

Warto zauważyć, że najnowszą wystawę odwiedził wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa. Trochę nakłoniony przez wiceburmistrza Waldemara Wawrzyniaka powiedział, że jest pod dużym wrażeniem zarówno gryfickiej placówki jak i prezentowanej własnie wystawy.

Wystawa będzie czynna przez marzec 2018 r.

------------------------------

Anna Szwedko - z zawodu jest położną. Pracowała i mieszkała w Kołobrzegu. Po przejściu na emeryturę, zamieszkała w Smołdzęcinie k/Połczyn-Zdroju, są to jej rodzinne strony. W zimie mając więcej wolnego czasu, postanowiła spędzać go twórczo. Zapisała się na warsztaty malarskie w Centrum Kultury w Połczyn-Zdroju.

Swoje hobby uprawia już 6 lat, malując obrazy na płótnie farbami olejnymi. Tematem jej prac są najczęściej pejzaże, które często fotografuje zwiedzając ciekawe miejsca, ale także martwa natura, kwiaty i zwierzęta oraz postacie.

Artystka miała już kilka wystaw obrazów: w Trzebiatowie, Kołobrzegu, Drawsku-Pomorskim, Połczyn-Zdroju oraz w Świdwinie.

str

Zdjęcia (35)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe