Dla zawodowych i ochotników

  • 7.03.2018, 13:28 (aktualizacja 11.03.2018 13:31)
  • Nowogard
Dla zawodowych i ochotników
Samochody dla strażaków

Napęd 4×4, turbodoładowany silnik o mocy 290 KM o normie czystości spalin EURO-6, klimatyzowaną kabinę załogi, metalowo kompozytową zabudowę, zbiornik wodny o pojemności 2835 litrów, najnowocześniejszy system piany sprężonej CAFS oraz sprzęt pożarniczy niezbędny do prowadzenia działań ratowniczo gaśniczych. Jest to jeden z niewielu samochodów pożarniczych w Polsce wyposażonych w system CAFS. Wartość zakupu wyniosła 1 milion 13 tysięcy zł to dane techniczne nowego samochodu strażackiego marki MAN,który trafił do strażaków w Nowogardzie.

Zakup ten był możliwy dzięki dofinansowaniu przez: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Szczecinie (500 tysięcy zł), Gminę Nowogard (250 tysięcy zł), Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej (250 tysięcy zł). Pozostałe środki uzupełnił Komendant Wojewódzki PSP w Szczecinie.

- Dzięki zakupowi nowego samochodu przez Państwową Straż Pożarną przy wsparciu mieszkańców Nowogardu nowy samochód trafił do Nowogardu. Natomiast strażacy OSP Osowo przejmą samochód od zawodowców - mówi burmistrz Nowogardu Robert Czapla.

To nie koniec dobrych wiadomości. Strażacy z Osowa chcą pozyskać środki wspólnie z miastem Nowogard na zakup nowego samochodu. O to będą zabiegać w zawodowej straży pożarnej.

Nowogard
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe