Trwa akcja „Bezpieczny przejazd”

  • 6.03.2018, 12:43
  • Stanisław Razmus
Trwa akcja „Bezpieczny przejazd”
Wczoraj funkcjonariusze ruchu drogowego z Gryfic prowadzili działania pn. „Bezpieczny przejazd”. Mundurowi zwracali uwagę na zachowania kierujących i pieszych w rejonie przejazdów kolejowo–drogowych. Szczególnemu nadzorowi poddano 11 przejazdów strzeżonych i niestrzeżonych na terenie powiatu gryfickiego.

Wczorajsze działania miały na celu podniesienie świadomości społecznej w zakresie zagrożeń bezpieczeństwa dla uczestników ruchu drogowego na przejazdach kolejowych oraz informowania kierujących i pieszych o konieczności przestrzegania przepisów, m.in. w sprawie znaków i sygnałów drogowych a tym samym obowiązku stosowania się do nich.

Policjanci podczas kontroli drogowych sprawdzali czy kierujący posiadają obowiązkowe wyposażenie pojazdu tj. trójkąt i gaśnicę, którego posiadanie niejednokrotnie może mieć istotny wpływ na bezpieczeństwo w przypadku np. groźnych zdarzeń z udziałem samochodu i pojazdu szynowego. Funkcjonariusze zwracali również uwagę na stan techniczny pojazdów.

Podczas prowadzonych działań mundurowi nie stwierdzili nieprawidłowości w zakresie stosowania się uczestników ruchu drogowego do znaków i sygnałów w obrębie przejazdów kolejowo-drogowych.

Stanisław Razmus

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe