MBP w Gryficach zaprasza na „Mój boski rozwód”

  • 5.03.2018, 17:08
  • Stanisław Razmus
MBP w Gryficach zaprasza na „Mój boski rozwód”
W piątek 9 marca Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach zaprasza na spektakl w reżyserii Jerzego Gruzy zatytułowany „Mój boski rozwód”. Tą wyjątkową historię zobaczymy w interpretacji krakowskiej aktorki Krystyny Podleskiej.

Historią, na którą Państwa zapraszamy to wzruszająca i pełna optymizmu historia kobiety w średnim wieku, która porzuca maż a córka wyprowadza się do narzeczonego. Do wypełnienia pustki Angela ma tylko psa i telefon Teraz na nowo musi odnaleźć swe miejsce na ziemi, sens życia i szczęście. Po różnorakich perypetiach udaje się to jej i jest to tryumf kobiety, która nigdy nie zatraciła nie tylko humoru, ale i młodzieńczej ciekawości świata, a także dystansu do siebie i innych. Angela widzi nawet zabawną stronę swoich porażek, zawsze dowcipna, czasami złośliwa a zazwyczaj kpiąca z samej siebie. Dlatego ta opowieść to piękna ludzka historia, to tryumf optymizmu i wiary w „kolejny lepszy dzień”. Wszyscy, bowiem szukamy miłości, ciepła i nie chcemy być samotni. Angela nam uświadamia, że jest to możliwe. By się jednak o tym przekonać zapraszamy do nas na spektakl.

Wstęp bezpłatny.


Na zakończenie pozwólcie również, że przypomnimy Wam osobę pani Krystyny. Aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna. Urodziła się w 1948 r. w Londynie. Uczęszczała do szkoły baletowej Royal Ballet White Lodge. Absolwentka Webber Douglas Academy of Dramatic Art w Londynie. Występowała m.in. w Teatrze POSK, Arts Theatre i Richmond Theatre. Grała m.in. w filmach "Za rok, za dzień, za chwilę..." Stanisława Lenartowicza i "Kontrakt" Krzysztofa Zanussiego. Odtwórczyni głównej roli w monodramie "Mój boski rozwód" w reżyserii Jerzego Gruzy. Największą sławę przyniósł jej występ w filmie "Miś" Stanisława Barei, gdzie brawurowo zagrała Aleksandrę Kozeł, dziewczynę prezesa Ochódzkiego (w tej roli Stanisław Tym). Od 1999 roku mieszka w Zielonkach pod Krakowem wraz ze swoim mężem Januszem Szydłowskim.

Stanisław Razmus

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe