VI edycja Biegu Tropem Wilczym

  • 5.03.2018, 14:59
  • str
VI edycja Biegu Tropem Wilczym
Ambicją organizatorów VI edycji Biegu Tropem Wilczym, było zorganizowanie Biegu w ponad 280 miastach, z udziałem ok. 70 000 biegaczy.

Tegoroczne biegi Tropem Wilczym odbyły się w 333 miastach w Polsce i 8 miastach za granicą - będą to: Londyn (Anglia), Nowy Jork i Chicago (USA), Hurth (Niemcy), Wilno (Litwa), Wiedeń (Austria), Penrose Park oraz Healesville (Australia). Ponadto biegi odbyły się też w 7 misjach wojskowych w Bośni, Kosowie, Kuwejcie, na Łotwie, w Rumunii oraz w Afganistanie i Iraku z udziałem żołnierzy polskich i państw sojuszniczych.

 W gryfickiej imprezie udział wzięło 167 zawodników. Tradycyjnie bieg rozpoczął się i zakończył przy Miejskiej Bibliotece Publicznej. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 1963 metrów (symboliczna data śmierci Józefa Franczaka, ps. "Lalek", ostatniego żołnierza wyklętego).

Trasę biegu najszybciej pokonali: Kamil Hołub, Łukasz Uldynowicz, Adrian Zawadzki oraz Wiktoria Hartung.

Najmłodszy zawodnik - Wojtek Matysiak (4,5 roku).

Najstarsi uczestnicy - Włodzimierz Blumenstein i Michał Walczak - rocznik 1951.

Najliczniejsza rodzina – uczestnik biegu to 7-osobowa rodzina państwa Mruk.

Mimo trochę zmienionej trasy i mroźnej pogody liczba uczestników była podobna jak w roku ubiegłym.

Każdy uczestnik biegu został uhonorowany pamiątkowym medalem, najlepsi odebrali z rąk prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Gryfic Grzegorza Burczy zestawy upominków. Wszyscy uczestnicy imprezy mogli się ogrzać i posilić smaczną i gorącą wojskową grochówką.  

str

Zdjęcia (45)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe