Doroczne podsumowanie działalności Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach w roku 2017

  • 28.02.2018, 14:37
  • Stanisław Razmus
Doroczne podsumowanie działalności Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach w roku 2017
W piątek, 23. lutego w Wilczkowie odbyła się doroczna odprawa podsumowująca działalność Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach oraz spotkanie ze strażakami z jednostek powiatu gryfickiego oraz przedstawicielami Policji, Służby Więziennej, burmistrzami i wójtami gmin powiatu gryfickiego.

Naradę otworzył Komendant Powiatowy st. kpt. Andrzej Gołdyn, który przywitał przybyłych gości, funkcjonariuszy komendy, strażaków ochotników oraz media podziękował wszystkim służbom i instytucjom współpracującym ze strażą pożarną podczas codziennie wykonywanych obowiązków służbowych.

Po rozpoczęciu narady wystąpił Starosta Gryficki Kazimierz Sać -wyraził słowa uznania dla działań straży pożarnej w powiecie. To uznanie nabrało też praktycznego znaczenia. Zgłoszonym przez Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego OSP Franciszka Gródeckiego wyróżnił grupę strażaków ochotników najwyższym powiatowym odznaczeniem „Złotym Gryfem” – wśród wyróżnionych znaleźli się:

Leon Pawłowski – OSP Rybokarty

Edward Patelak – OSP Świeszewo

Marek Fornal – OSP Rotnowo

Wiesław Oleszczuk – OSP Trzebiatów

Robert Sławczyński – OSP Gołańcz  Pom.

Mirosław Koch – OSP Mrzeżyno

Grzegorz Kopeć - OSP Wyszobór

Szymon Jędrzejewski  - OSP Niechorze

Krzysztof Więckowski - OSP Niechorze

Daniel Kwiatkowski - OSP Niechorze

Radosław Borowy – OSP Skrobotowo

Damian Sobolak – OSP Karnice

Szymon Stawicki – OSP Cerkwica

Piotr Hnatowski – OSP Darżewo

Grzegorz Jary – OSP Kiełpino

Kamil Przywara – OSP Brojce.

W kolejnej części zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Gryficach mł.bryg. Roman Pikulski przedstawił wnikliwą analizę działalności Komendy Powiatowej PSP w Gryficach w 2017 roku.

Analiza obejmowała szeroką gamę zagadnień działania straży pożarnej - działalność operacyjną, interwencje strażaków na terenie powiatu, działalność prewencyjną, kontrolno – rozpoznawczą, szkoleniową i logistyczną. Z tego wystąpienia odnotowaliśmy, że teren powiatu gryfickiego to 1018 km2, 6 gmin i 60 612 mieszkańców na którym działa Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza KP PSP w Gryficach, 27 jednostek OSP - z czego 14 jest włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, Wojskowa Straż Pożarna (KSRG) z jednostki wojskowej w Trzebiatowie oraz samochód rozpoznawczo-gaśniczy z Nadleśnictwa Gryfice.

W ubiegłym roku  w powiecie gryfickim odnotowano 286 pożarów, 459 zagrożeń miejscowych ale też 53 fałszywe alarmy. W rozbiciu na poszczególne gminy: Gryfice – 273, Trzebiatów - 194, Rewal – 123, Płoty – 91, Karnice – 62 i Brojce – 55.

W ramach działań kontrolnych PSP – skontrolowano 495 obiektów i wydano 16 decyzji i postanowień administracyjnych.

Działanie PSP to także udział w sportowej rywalizacji, z tej okazji warto wymienić 2 spektakularne sukcesy gryficzan – asp. Łukasz Góralski zajął 2 miejsce w dwuboju pożarniczym XIV Wistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w Sporcie Pożarniczym a st. asp. Dariusz Mentlak zajął 1 miejsce w I Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski Strażaków PSP w Maratonie o Puchar Komendanta Wojewódzkiego.

W 2015 roku wykonano I etap budowy obiektu nowej komendy przy ul. Piłsudskiego. W tym roku wpłynęły środki na realizację kolejnego etapu tej inwestycji.

W dalszej części odprawy głos zabrali również zaproszeni honorowi goście: st. bryg. Jacek Rudziński – zastępca Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, dh Marek Kowalski – Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP, pan Kazimierz Sać – Starosta Powiatu Gryfickiego i Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP Franciszek Gródecki.

Stanisław Razmus

Zdjęcia (34)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe