„Nazywam się Miliard” - lokalnie i solidarnie przeciwko przemocy wobec kobiet

  • 16.02.2018, 11:39
  • GF
 „Nazywam się Miliard” - lokalnie i solidarnie przeciwko przemocy wobec kobiet
„Nazywam się Miliard” to ogólnoświatowa akcja przeciwko przemocy wobec kobiet. Jak co roku na Placu Zwycięstwa w Gryficach odbyły się obchody tej akcji. Celem imprezy, która zakończyła się wspólnym tańcem było okazanie solidarności i wsparcie dla wszystkich kobiet, które doświadczają przemocy.

Na świecie po raz szósty, w Gryficach po raz piąty odbyły się obchody ogólnoświatowej akcji „Nazywam się Miliard”. Tegoroczne obchody akcji w Gryficach przebiegły pod hasłem „Lokalnie i solidarnie przeciwko przemocy wobec kobiet”

Przedstawiciele instytucji podczas swoich wystąpień informowali uczestników o zjawisku przemocy, możliwości uzyskania pomocy i wsparcia. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach przypominali, że przemoc w rodzinie a tym samym przemoc wobec kobiet to problem i zjawisko, które stanowi dla Policji jeden z głównych priorytetów, uświadamiając wszystkim zebranym, że rodzina to podstawowa komórka społeczna a przemoc to wyjątkowo destrukcyjne zjawisko, z którym trzeba walczyć.

Mundurowi informowali, że przemoc w rodzinie, która w większości przypadków zawiera w sobie również przemoc wobec kobiet może prowadzić do przestępstwa znęcania się, które jest w Polsce przestępstwem ściganym z urzędu.

Oprócz gryfickiej policji w imprezie uczestniczyli również przedstawiciele innych instytucji m.in. Domu Pomocy Społecznej w Gryficach, Ośrodka Pomocy Społecznej w Gryficach, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gryficach, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gryficach a także Domu Kultury w Gryficach.

W akcje włączyła się również Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a także przedstawiciele lokalnego samorządu.

Uwieńczeniem i zakończeniem protestu był taniec wykonany przez Panie z Grupy Tanecznej Tarantule 35+.

GF

Zdjęcia (59)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe