Nowogard: Ruszyła akcja „Sadzimy drzewa”

  • 19.02.2018, 23:40 (aktualizacja 19.02.2018 23:45)
  • str
Nowogard: Ruszyła akcja „Sadzimy drzewa”
14 lutego o godz. 14.00 w Urzędzie Miejskim w Nowogardzie odbyła się konferencja prasowa na temat rozpoczynającej się akcji „Sadzimy drzewa”.

W konferencji udział wzięli m.in. Burmistrz Nowogardu Robert Czapla oraz kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska Tadeusz Fiejdasz.

W trakcie konferencji burmistrz Robert Czapla przedstawił koncepcję akcji, której głównym założeniem jest sadzenie drzew i krzewów w miejscach, które zaproponują sami mieszkańcy.

Akcja ma na celu dbałość o czyste powietrze bez smogu a także współpracę z mieszkańcami jeśli chodzi o tereny zielone w Nowogardzie.

- Polega ona na tym, iż mieszkańcy, poprzez wypełnienie ankiet, sami będą wskazywać miejsca, w których mają pojawić się nowe drzewa i krzewy – mówił burmistrz Czapla. – Kierujemy do mieszkańców prośbę i zaproszenie do współpracy. Jeśli więc ktoś chce, aby w jego otoczeniu posadzić drzewo, prosimy o wypełnienie ankiety i dostarczenie jej do nas.

Ankiety oceniać będzie zespół, w którego skład wejdą specjaliści m.in. z nadleśnictwa i organizacji przyrodniczych. Akcja sadzenia odbywać się będzie w kwietniu i październiku br.

-  Weryfikacja ankiet jest konieczna, bowiem nie wszędzie można posadzić drzewa choćby ze względu na warunki glebowe – mówi T. Fiejdasz.

Ankiety można pobierać ze strony internetowej urzędu www.nowogard.pl i wysłać na adres: [email protected]. Można je również pobrać i pozostawić wypełnione w Urzędzie Miejskim, Pl. Wolności 1, pok. nr 5 lub Urzędzie Miejskim, Pl. Wolność 5, pok. nr 207.

Patronat nad wydarzeniem objęła m.in.: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie oraz Celowy Związek Gmin RXXI. Patronat medialny nad akcją sprawują: Głos Szczeciński oraz portal GS24.pl, Nowogardzkie Wiadomości Samorządowe, Gazeta Nowogardzka, Echo - niezależny portal informacyjny, portal wnowgardzie.pl.
***

Szczegółowych informacji nt. akcji udzielają pracownicy Urzędu Miejskiego w Nowogardzie:

Artur Bajerski, (tel. 502 444 814) oraz Krzysztof Zwoliński (tel. 91 39 26 239). (bs)

 

str

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe