Jechał z prędkością 140 km/h w terenie zabudowanym i stracił prawo jazdy

  • 13.02.2018, 20:43
  • KPP Gryfice
Jechał z prędkością 140 km/h w terenie zabudowanym i stracił prawo jazdy
Funkcjonariusze ruchu drogowego z Gryfic zatrzymali prawo jazdy 28 – letniemu kierowcy Opla Infiniti. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące i został ukarany grzywną w drodze mandatu karnego oraz punktami karnymi, jechał przez miejscowość z prędkością 140 km/h.

Wczoraj po południu policjanci z gryfickiej drogówki podczas patrolowania drogi krajowej nr 6, dokonali pomiaru prędkości samochodu marki Opel Infiniti, którego kierowca jadąc przez miejscowość przekroczył dopuszczalną prędkość 50 km/h obowiązującą w terenie zabudowanym o 90 km/h.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Swoje bezmyślne zachowanie 28 – letni kierowca opla tłumaczył, że w tym samochodzie nie czuje się prędkości. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz 10 punktami karnymi a także stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Przypominamy!

Od 18 maja 2015 roku obowiązują zmiany w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym. Zgodnie z art. 135 ust. 1a. Policjant zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na:

- kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.

KPP Gryfice
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe