Zima – trudny czas dla osób bezdomnych

  • 10.02.2018, 20:34 (aktualizacja 13.02.2018 20:47)
  • KPP Gryfice
Zima – trudny czas dla osób bezdomnych
Zima to wyjątkowo trudny okres dla osób bezdomnych. Niekorzystna aura pogodowa szczególnie niskie temperatury mogą stanowić niebezpieczeństwo dla zdrowia a nawet życia tej grupy osób.

W związku z obecnymi warunkami pogodowymi a w szczególności niskimi temperaturami gryficka policja prosi o zwrócenie uwagi na osoby bezdomne. Ta grupa osób jest szczególnie narażano na wychłodzenie organizmu.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Należy pamiętać, że osoby bezdomne niejednokrotnie żyją w niedostatku i są bardziej niż inni narażeni na utratę zdrowia i życia. Często ograniczenia ruchowe, wędrowny tryb życia oraz brak pomocy ze strony osób najbliższych w połączeniu z trudnymi warunkami atmosferycznymi stanowią dla nich śmiertelne zagrożenie.

Policja apeluje do wszystkich aby nie być obojętnym na krzywdę innych ludzi i wyjątkowo w tym trudnym okresie zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy.

Gdy widzimy osobę narażoną na wychłodzenie np. mocno nietrzeźwą, przebywającą w pustostanach, altankach działkowych, śpiących na dworcach, przystankach, nieogrzewanych piwnicach, informujmy o tym fakcie służby tj pogotowie i policję, zadzwońmy pod nr 997 lub 112. Pamiętajmy, że wykonanie jednego telefonu może uratować ludzkie życie, a każde zgłoszenie zostanie sprawdzone.

KPP Gryfice
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe