GRAPHIC WEST – to kolejny inwestor w gminie Nowogard

  • 12.02.2018, 12:09 (aktualizacja 13.02.2018 12:15)
  • Stanisław Razmus
GRAPHIC WEST – to kolejny inwestor w gminie Nowogard P.S.
70 nowych miejsc pracy czeka na mieszkańców gminy Nowogard.

Na konferencji prasowej, która odbyła się 9 lutego br.,w nowogardzkim ratuszu, przedstawiony został oficjalnie przez burmistrza Roberta Czaplę nowy inwestor, który od lokalnego przedsiębiorcy wydzierżawił niewykorzystywane hale produkcyjne przy ul. Cmentarnej.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Duńska firma Graphic West, bo o niej jest mowa, w chwili obecnej przeprowadza generalny remont oraz prowadzi rekrutację pracowników, aby już w marcu br., zacząć wytwarzać tekturowe opakowania do m.in. lekarstw, urządzeń medycznych i niewielkiej elektroniki.

Burmistrz Robert Czapla, witając przybyłych gości, wśród których byli: Flemming Olesen – Operation Manager Graphic West i Jarosław Gielnik – Manager nowogardzkiego zakładu, zwrócił uwagę na fakt, że firma nawiązała kontakt z Gminą w sierpniu 2017 r., by po kilku spotkaniach z burmistrzem oraz właścicielem hal produkcyjnych podjąć decyzję, o lokalizacji zakładu właśnie w Nowogardzie.

Jak wspomniał w czasie konferencji pan Flemming Olsen, rozważano dwie lokalizacje: w okolicach Katowic, no i w Nowogardzie. Ostatecznie zapadła decyzja, że firma ruszy z produkcją w Nowogardzie. Przeważyła na korzyść naszej Gminy, jak wspomniał pan Flemming podczas swej wypowiedzi, dobra współpraca z burmistrzem i jego współpracownikami, którzy wspomogli w sprawie pozyskania miejsca pod lokalizację oraz w załatwieniu spraw związanych z dostarczaniem wody, gazu i prądu do produkcji.

***

W rozmowie z nami, pani Jolanta Korszeń wspomniała, że w październiku 2017 r., doszło do spotkania burmistrza Roberta Czapli i przedstawicieli firmy Graphic West z właścicielami hali przy ul. Cmentarnej z propozycją jej wynajęcia lub zakupu. Była to trzecia propozycja wynajmu, jaką złożył Pani Korszeń Burmistrz Nowogardu. Wcześniejsze dwie firmy, z powodów technicznych, nie zdecydowały się na wynajęcie hali i rozpoczęcie produkcji w Nowogardzie.

W efekcie prowadzonych przez burmistrza działań, firma Graphic West w grudniu 2017 r., podpisała ostatecznie umowę na dzierżawę hali przy ul. Cmentarnej i planuje na przełomie lutego/marca br., rozpoczęcie produkcji.

***

Jest to więc kolejna dobra wiadomość dla naszych mieszkańców. Podczas grudniowej konferencji prasowej, dowiedzieliśmy się, że ma powstać w strefie ekonomicznej zakład pracy (Press Glass), który da 320 nowych miejsc pracy, a teraz dowiedzieliśmy się, że wchodzi na rynek pracy w Nowogardzie kolejny inwestor, dzięki któremu będzie kolejne 70 miejsc pracy.

Ponadto z zapowiedzi burmistrza Roberta Czapli wynika, że jeszcze w tym roku czeka nas kilka niespodzianek, ale o tym będziemy już informować Państwa na bieżąco. (ps)

Piotr Suchy - UM w Nowogardzie

Stanisław Razmus

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe