Końcówka ferii zimowych dla niektórych bardzo pracowita

  • 6.02.2018, 21:46
  • ZSP
Końcówka ferii zimowych dla niektórych bardzo pracowita
W dniach 26-28.01.2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Płotach, odbył się kurs kelnerski realizowany w ramach projektu „Nowe kwalifikacje i umiejętności – gwarancją sukcesu edukacji w Powiecie Gryfickim”, prowadzony przez firmę Coctailshow z Gdańska.

Jest to jeden z wielu kursów organizowanych w ramach tego projektu, a skierowanych do młodzieży kształcącej się w szkołach zawodowych naszego powiatu. Celem kursu było zapoznanie się z charakterystyką pracy kelnera oraz przygotowaniem do samodzielnej pracy w restauracji. Uczestnicy nauczyli się pracy z różnymi rodzajami serwisu kelnerskiego, obsługą gościa przy stole oraz podstawami wiedzy sommelierskiej. Poza teoretycznymi podstawami uczniowie odbyli wiele ćwiczeń, związanych z różnymi metodami stosowania bielizny stołowej, sztućców, szkła oraz zastawy stołowej. W ramach projektu uczniowie odbędą miesięczne staże zawodowe oraz skorzystają z wycieczki zawodoznawczej. Już w marcu odbędzie się kolejny kurs tym razem obsługi kasy fiskalnej.

ZSP

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe