O jakie odszkodowanie można się starać po śmierci ojca w wypadku?

  • 6.02.2018, 21:08 (aktualizacja 06.02.2018 21:30)
  • K.K.
O jakie odszkodowanie można się starać po śmierci ojca w wypadku?
Tragiczna śmierć naszego bliskiego wiąże się z ogromnym cierpieniem. Pamiętajmy, że osoby, które straciły w wypadku komunikacyjnym swojego ojca, powinny otrzymać należyte odszkodowanie od ubezpieczyciela sprawcy zdarzenia. Warto podkreślić, że jest kilka zasadniczych roszczeń z tego tytułu, o które możemy się ubiegać. Sprawdź, jakie świadczenia Ci się należą!

1.Zwrot poniesionych kosztów związanych z leczeniem i pogrzebem

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Odszkodowanie obejmuje całość wydatków poniesionych z tego tytułu (koszty zakupu trumny, wieńców pogrzebowych, ubrań dla zmarłego, nagrobka, związane ze stypą czy miejscem na cmentarzu). Pamiętajmy, aby zachować wszelkie rachunki oraz faktury VAT, aby potem udokumentować faktyczną kwotę poniesionych kosztów. Z polisy sprawcy zdarzenia, należy nam się również wyrównanie środków za leczenie zmarłego: pobyt w szpitalu czy leki.

 

2.Zadośćuczynienie za poniesioną krzywdę po śmierci bliskiej osoby

Świadczenie pieniężne wypłacane jest jednorazowo. Ma na celu złagodzenie cierpień zarówno fizycznych, jak i psychicznych dzieci zmarłego. Odszkodowanie otrzymuje się za szkody w postaci straty moralnej, czyli depresji czy odczuciach samotności, jakie występują w sytuacji tragicznej utraty bliskiej osoby. 

 

3.Stosowne odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby

Świadczenie wypłacane jest uprawnionym osobom, gdy wskutek śmierci bliskiego krewnego nastąpiło pogorszenie się ich sytuacji życiowej (szczególnie w sferze ekonomicznej). Warto pamiętać, że stosowne odszkodowanie jest roszczeniem samodzielnym. Każdy uprawniony członek rodziny stara się o to świadczenie indywidualnie.

 

4.Renta po śmierci osoby bliskiej

Świadczenie odszkodowawcze przyznawane jest w celu uzupełnienia dochodów osób uprawnionych po śmierci poszkodowanego, wobec których ciążyły na zmarłym określone zobowiązania. Rentę obligatoryjną otrzymają dzieci względem, których ciążył na zmarłym obowiązek alimentacyjny.

 

Jeśli straciliśmy w wypadku komunikacyjnym bliską osobę i staramy się, na przykład o odszkodowanie po śmierci ojca, to warto samemu nie dochodzić roszczeń, ponieważ wymaga to od nas wiedzy prawnej, a także umiejętności negocjacji. Po tak tragicznej stracie ciężko będzie dzieciom mówić o tym, co czują i jeszcze negocjować z ubezpieczycielem. Warto postawić na specjalistów, którzy nam w tym pomogą. Zaznaczmy, że sprawy związane z ubieganiem się o odpowiednie świadczenia są jednymi z najbardziej skomplikowanych. W uzyskaniu rekompensaty pomogą nam specjaliści, którzy posiadają doświadczenie oraz wiedzę. Powierzając sprawę profesjonalistą, będziemy mieć pewność, że jest ona prawidłowo prowadzona. Można skorzystać, między innymi  z usług Kancelarii odszkodowawczej Kompensja.

K.K.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe