Nazywam się Miliard - na Placu Zwycięstwa w Gryficach

  • 04.02.2018, 11:41 (aktualizacja 06.02.2018, 20:41)
  • feminoteka
Nazywam się Miliard - na Placu Zwycięstwa w Gryficach
W środę, 14 lutego o godz. 15:30 na Plac Zwycięstwa w Gryficach, w imieniu organizatorów, zapraszamy do udziału w szóstej edycji "Nazywam się Miliard/ One Billion Rising" - proteście przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt.

Zapraszamy w środę, 14 lutego 2018 r. o godz. 15:30 na Plac Zwycięstwa w Gryficach do udziału w szóstej edycji "Nazywam się Miliard/ One Billion Rising" - proteście przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt. Szczegóły i dodatkowe informacje o tej inicjatywie poniżej.

Zapraszamy na naukę układu tanecznego. Próby tańca są dla wszystkich, nawet jeśłi uważasz, że masz "dwie lewe nogi".

Zapraszamy i te/tych, które/rzy chcą sobie przypomnieć i te osoby, które chcą się nauczyć:
- w czwartek 8 lutego godz. 19:00 (Szkoła Podstawowa nr 3, mała sala gimnastyczna),
- we wtorek 13 lutego godz. 19:00 (Szkoła Podstawowa nr 3, mała sala gimnastyczna).

 

One Billion Rising (po polsku Nazywam się Miliard) to ogólnoświatowy protest w formie tańca, który zwraca uwagę na przemoc wobec dziewcząt i kobiet, przede wszystkim na najbardziej drastyczny, wciąż lekceważony jej przejaw

– przemoc seksualną.

W tym roku wspólną akcją chcemy poruszyć temat przeciwdziałania przemocy na poziomie lokalnym.

Dlaczego?

Ponieważ analiza ponad 300 lokalnych programów przeciwdziałania przemocy w rodzinie pokazała, że:

• 50% programów nie podało informacji, że przemocy najczęściej doświadczają kobiety i dziewczęta,

• 90% programów nie definiowało poszczególnych rodzajów przemocy z uwzględnieniem kategorii płci,

• tylko jeden program zawierał zapis wprost odwołujący się do faktu, że stereotypy płciowe mają wpływ na przemoc wobec kobiet,

• tylko w jednym programie można było znaleźć szczegółową analizę problemu przemocy ze względu na płeć.

Samorządy mają niezwykle istotną rolę do odegrania w przeciwdziałaniu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet – nikt lepiej nie zna potrzeb i problemów swojej społeczności i to one mogą najskuteczniej zadziałać.

Jednak bez podkreślania, że to kobiety i dziewczęta najczęściej stają się ofiarami każdego rodzaju przemocy, trudno przygotować skuteczne programy i trudno temu zjawisku przeciwdziałać.

To okazja do zaapelowania do lokalnych decydentek i decydentów, by temat przemocy wobec kobiet i dziewcząt stał się dla nich jednym z priorytetowych działań. To także apel do kandydatek i kandydatów w wyborach samorządowych, by kwestie przemocy wobec kobiet włączyli do swoich wyborczych programów.

Chcemy pokazać, że przemoc wobec kobiet dzieje się tu i teraz, obok nas – u naszych sąsiadów, przyjaciół i znajomych, na naszej ulicy, podwórku, domu. Że problem przemocy wobec kobiet jest naszym lokalnym problemem.

 

Źródło: http://feminoteka.pl/

feminoteka

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe