Uczniowie płotowskiego Witosa we Włoszech

  • 2.02.2018, 11:46
  • Helena Kość
Uczniowie płotowskiego Witosa we Włoszech
Grupa naszych uczniów z klasy czwartej Technikum żywienia i usług gastronomicznych spędziła ferie na dwutygodniowych stażach zawodowych we włoskim Forli. Stutysięcznym mieście położonym w północnej części kraju około 20 kilometrów od wybrzeża Adriatyku.

Wyjazd organizowany był w ramach programu Erazmus+ dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej i był poprzedzony intensywnymi zajęciami warsztatowymi doskonalącymi umiejętności językowe i interpersonalne.

Czternastodniowy wyjazd rozpoczął się wczesnym rankiem 14 stycznia przejazdem na lotnisko do Berlina i lotem liniami Ryanair do Bolonii, i w odwrotnej kolejności zakończył się 27 stycznia późnowieczornym powrotem do Płotów.

W ramach projektu uczestnicy mieli zagwarantowane pokrycie kosztów podróży, wyżywienia, zakwaterowania i ubezpieczenia, a także kieszonkowe. 

Jako, że nie samą pracą człowiek żyje – nie obyło się bez wyjazdów turystycznych. Uczniowie w trakcie dwóch wycieczek zwiedzili Florencję i Bolonię. W Bolonii podczas uroczystej kolacji mieli okazję poznać specjały kuchni  regionu Emilia – Romania.

Staże zawodowe okazały się doskonałą okazją do zdobycia nowych umiejętności zawodowych – ale przede wszystkim do poznania nowych kultur, doskonalenia znajomości języków obcych i umiejętności adaptacyjnych w nowym otoczeniu.

Przed nami czas na podsumowanie wyjazdu i przygotowanie następnej grupy uczniów tym razem z klasy III Technikum hotelarskiego do sierpniowego wyjazdu.

Łącznie w projekcie weźmie udział 24 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Płotach kształcących się w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa.

Wszyscy uczniowie otrzymają certyfikaty potwierdzające odbycie stażu zawodowego we Włoszech.

Helena Kość

Zdjęcia (10)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe