Noworoczne spotkanie w OSP Kiełpino

  • 10.01.2018, 14:10
  • str
Noworoczne spotkanie w OSP Kiełpino
W piątek 5 stycznia w siedzibie OSP Kiełpino odbyło się spotkanie strażaków z gminy Brojce podsumowujące działalność OSP w 2017 roku.

Wśród przybyłych gości  znaleźli się przedstawiciele gminnego samorządu z wójtem Stanisławem Gnosowskim, przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP s Komendantem st. kpt. Andrzejem Gołdynem, przedstawiciele Zarządu Oddziału Powiatowego OSP w Gryficach z prezesem Franciszkiem Gródeckim.

Spotkanie stało się okazją do zaprezentowania licznych sukcesów i osiągnięć jakimi mogą poszczycić jednostki OSP w gminie Brojce. Do najważniejszych wydarzeń roku 2017 zaliczono sprawnie i uroczyście zorganizowane obchody 70 lecia w OSP Brojce i Darżewo z udziałem licznych delegacji ze szczebla wojewódzkiego i powiatowego a co najbardziej ważne bardzo liczny udział mieszkańców gminy Brojce.

W kościele pw. św. Floriana – patrona strażaków - w Przybiernowie odbyły się uroczystości gminne z ok. Dnia Strażaka a w 2018 roku w tej świątyni odbędzie się inauguracja powiatowych obchodów Dnia Strażaka, które jak zapowiedział prezes Franciszek Gródecki w tym roku odbędą się w nowej, innej niż dotąd, formule. Sprawnie i z licznym udziałem młodzieży Przebiegły kolejne etapy Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Do sukcesów należy zaliczyć też wyniki rozegranych w m. Tąpadły Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych z udziałem nie tylko męskich ale też kobiecych i młodzieżowych drużyn pożarniczych. Strażacy też zawsze czynnie, ze sztandarami uczestniczą w ważnych uroczystościach państwowych i kościelnych.

Wójt Stanisław Gnosowski podziękował za wszystkie działania strażaków,  zarówno te ratowniczo-gaśnicze jak i kulturalne i na rzecz gminnej społeczności. Wyraził zadowolenie, że dobra praca brojeckich OSP skutkuje stałym napływem nowych członków, co ważne także tych najmłodszych. Władze gminy w miarę możliwości starają się zapewnić niezbędne do efektywnego działania OSP w gminie. Budżet straży systematycznie rośnie. Gmina jak mawia wójt, „małą łyżeczką” ale stale tych środków dokłada. Na początku roku budżet dla OSP uchwalono w wysokości 121 tys. zł a na koniec roku zamknął się kwotą 151 tys. Na 2018 rok zaplanowano środki na kwotę 172.300 zł. Oprócz środków z budżetu gminy strażacy pozyskują też dofinansowania na z funduszy unijnych, centralnych i wojewódzkich w wysokości od ponad dwudziesty do kilku tysięcy złotych na zakup sprzętu i wyposażenia oraz modernizację obiektów.

Prezes Franciszek Gródecki do najważniejszych osiągnięć zaliczył skuteczne zakończenie procesu włączenia do KSRG OSP Kiełpino.

Spotkanie stało się też okazją do wzajemnego złożenia sobie serdecznych życzeń sukcesów w działalności służbowej jak i na niwie osobistej. Po części oficjalnej rozpoczęła się – tradycyjnie w gminie Brojce strażacka biesiada.

str

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe