II Turniej Halowy Drużyn Młodzieżowych im. Władysława Klusarczyka ,,Płoty Ferie CUP 2018"

 • 29.01.2018, 22:08
 • Grzegorz Ratajczyk
II Turniej Halowy Drużyn Młodzieżowych im. Władysława Klusarczyka ,,Płoty Ferie CUP 2018"
W dniach 27 i 28 stycznia 2018 roku w Hali Sportowo - Widowiskowej Rega- Arena w Płotach odbył się dwudniowy II Turniej Halowy Drużyn Młodzieżowych im. Władysława Klusarczyka ,,Płoty Ferie CUP 2018".

Organizatorem turnieju był klub LKS Polonia Płoty, a wsparcie uzyskaliśmy  z  Gmina Płoty i  Powiatu Gryfice oraz ZZPN w Szczecinie. W turnieju mogli brać udział zawodnicy urodzeni w roku 2005 i młodsi 27 stycznia oraz 2007 i młodsi 28 stycznia.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

W pierwszym dniu turnieju rocznika 2005 i młodsi udział wzięło sześć drużyn: Polonia Płoty, Sparta Gryfice, Błękitni Trzygłów, AP Champions Gryfino, AP Baltica Świnoujście i Pomorzanin Nowogard, które rozegrały spotkania systemem „każdy z każdym”.

I miejsce w turnieju zajęła drużyna Sparty Gryfice, II miejsce -Polonia Płoty, III miejsce -AP Champions Gryfino, IV miejsce - AP Baltica Świnoujście, V miejsce - Błękitni Trzygłów a VI miejsce - Pomorzanin Nowogard. W ceremonii wręczenia nagród zwycięzcom wziął udział syn Pana Władysława Klusarczyka i Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Pan Marcin Makowiecki. Najlepszym bramkarzem turnieju został –Skowyra Piotr z Polonii Płoty na którego swoje głosy oddawali trenerzy i kapitanowie wszystkich drużyn. Najlepszym strzelcem turnieju został zawodnik reprezentujący barwy Sparty Gryfice -Marcel Koziorowski , taką samą liczbą strzelonych bramek ( wszyscy zawodnicy zdobyli po trzy bramki) mogli pochwalić się: Jakub Gułajewski z Polonii Płoty i Sułkowski Jakub z AP Baltica Świnoujście. O zdobyciu Króla strzelców przez Marcela zadecydowało wyższe miejsce jego drużyny w końcowej kwalifikacji.  Zwycięskie drużyny otrzymały medale i puchary, a najlepszy bramkarz i strzelec otrzymali Statuetki i nagrody indywidualne w postaci toreb sportowych. Dziękujemy panu Markowi Stefańskiemu i Krzysztofowi Wilczyńskiemu za profesjonalne sędziowanie oraz Andrzejowi Hrynkiewiczowi.

 

         W drugim dniu turnieju mogli brać udział zawodnicy urodzeni w roku 2007 i młodsi. Udział w turnieju zadeklarowało 8 drużyn, które zostały  podzielone na dwie grupy (grupa A   i grupa B). W grupach spotkania rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Czas gry w fazie rozgrywek wynosił 1x10 minut bez zmiany stron boiska.

 

GRUPA A

1

2

3

4

PUNKTY

BRAMKI

MIEJSCE

1. POLONIA I PŁOTY

 

0:0

0:0

2:0

5

2:0

II

2. ORZEŁ MRZEŻYNO

0:0

 

0:2

0:0

2

0:2

III

3. FA GRYFICE

0:0

2:0

 

3:1

7

5:1

I

4. POMORZANIN NOWOGARD

0:2

0:0

1:3

 

1

1:5

IV

 

GRUPA B

1

2

3

4

PUNKTY

BRAMKI

MIEJSCE

1. BŁĘKITNI TRZYGŁÓW

 

0:2

0:2

0:3

0

0:7

IV

2. SPARTA GRYFICE

2:0

 

1:1

0:0

5

3:1

II

3. MEWA RESKO

2:0

1:1

 

0:2

4

3:2

III

4. AP GRYF KAMIEŃ POMORSKI

3:0

0:0

2:0

 

7

5:0

I

 

Po zakończeniu rozgrywek grupowych drużyny przystąpiły do rozgrywek półfinałowych, meczy o miejsca od 5 do 8 i finałowych według systemu:

PÓŁFINAŁY:

1A - 2B

FA GRYFICE - SPARTA GRYFICE

0:4

1B - 2A

AP GRYF KAMIEŃ POMORSKI -  POLONIA  PŁOTY

1:0

                       

MECZ O MIEJSCE: 7

4A - 4B

POMORZANIN NOWOGARD - BŁĘKITNI TRZYGŁÓW

1:0

 MECZ O MIEJSCE: 5 

3A - 3B

ORZEŁ MRZEŻYNO - MEWA RESKO

0:2

               

MECZ O MIEJSCE: 3. PRZEGRANY  PÓŁFINAŁU

1A - 2B ; 1B - 2A

FA GRYFICE - POLONIA PŁOTY

1:1(1:2 k)

 

FINAŁ : WYGRANY PÓŁFINAŁU

1A - 2B ; 1B - 2A

SPARTA GRYFICE - AP GRYF KAMIEŃ POMORSKI

0:1

      

   W finale stanęły naprzeciw siebie drużyny o wysokich umiejętnościach piłkarskich, potrafiące grać zespołowo, widowiskowo i skutecznie.. Ostatecznie zwycięzcą tegorocznego turnieju została drużyna AP Gryf Kamień Pomorski, która pokonała Spartę Gryfice.
    Trzecie miejsce wywalczył zespół Polonii Płoty, który rywalizował z FA Gryfice. Mecz zakończył się remisem 1:1. A o zwycięstwie decydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali młodzi piłkarze z Polonii i ostatecznie zwyciężyli 2:1.

W trakcie trwania zawodów, można było dostrzec ogromne zaangażowanie oraz wielką chęć zwycięstwa wszystkich zespołów biorących udział w turnieju. Na trybunach panowała wspaniała atmosfera, którą tworzyli rodzice i znajomi, dopingując swoje pociechy, nie tylko do walki o zwycięstwo, a prym wiedli rodzice dopingujący zawodników Orła Mrzeżyno.

    Po rywalizacji sportowej przyszła pora na wręczenie nagród ufundowanych przez Gminę Płoty i Powiat Gryficki. Wszystkie drużyny odebrały z rąk przedstawiciela Gminy Płoty Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Pana Marcina Makowieckiego i przedstawiciela ZZPN w Szczecinie Pana Juliana Bumbula pamiątkowe puchary i medale. Pan Julin Bumbul w imieniu Prezesa ZZPN w Szczecinie Jana Bednarka wręczył na ręce Prezesa LKS Polonii Płoty Grzegorz Ratajczyka piłki treningowe z organizację turnieju (SERDECZNIE DZIĘKUJEMU). Przyznano także wyróżnienia w postaci statuetek dla zawodników w kategorii: najlepszy strzelec i najlepszy bramkarz. Wszystkim drużynom, które rywalizowały w II Turniej Halowy Drużyn Młodzieżowych im. Władysława Klusarczyka ,,Płoty Ferie CUP 2018" składamy serdeczne gratulacje za ambicję, wolę walki i sportową postawę.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

 

 1. AP GRYF KAMIEŃ POMORSKI
 2. KS SPARTA GRYFICE
 3. LKS POLONIA  PŁOTY
 4. FA GRYFICE
 5. KS MEWA RESKO
 6. ORZEŁ MRZEŻYNO
 7. LZS POMORZANIN NOWOGARD
 8. LZS BŁĘKITNI TRZYGŁÓW

 

Najlepszy strzelec turnieju - BARABARZ ALAN Z KS MEWA RESKO .

 

Najlepszy bramkarz turnieju - SKOWYRA PIOTR Z POLONII PŁOTY.

 

Turniej odbył się w przyjaznej atmosferze, obyło się bez kontuzji zawodników, którzy rywalizowali w duchu fair play o jak najlepszy wynik swoich zespołów.

Na zakończenie chcielibyśmy podziękować wszystkim, dzięki którym ten turniej mógł się odbyć, tj. w pierwszej kolejności władzom Gminy Płoty i Powiatu Gryfickiego, a także sędziującym zawody Panom Markowi Stefańskiemu i Krzysztofowi Wilczyńskiemu oraz Zarządowi LKS Polonia Płoty, który po raz kolejny stanął na wysokości zadania oraz wszystkim biorącym udział w turnieju.

                                                                             

                                                                               Ze sportowym pozdrowieniem:

                                                                          Prezes

                                                                          LKS Polonia Płoty

                                                                         Grzegorz Ratajczyk

                       

Zapraszamy do fotorelacji z zawodów:

 

Grzegorz Ratajczyk

Zdjęcia (23)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe