„Ferie w Pałacu” za nami!

  • 29.01.2018, 09:56 (aktualizacja 30.01.2018 10:16)
  • TOK
„Ferie w Pałacu” za nami! TOK
W drugim tygodniu ferii odwiedzały nas dzieci z Trzebiatowa, Lewic, Gosławia, Gołańczy Pomorskiej i Siemidarżna. Pierwszego dnia mieliśmy wiele wesołych propozycji: warsztaty klauniarskie z Klaudynką Misią ( Katarzyna Mularz), która uczyła dzieci wyczarowywania kwiatów, szabli, piesków z baloników, Katarzyna Radomska ze Szkoły Tańca Iskra zaprosiła do zabaw ruchowych i tanecznych w rytm zumbowych kawałków, przeprowadziliśmy też ,mały turniej gier stolikowych i budowania z bampów. Świetna zabawa sprawiła wiele radości naszym ferierowiczom.

 Tajemnicza „Noc w Bibliotece”. Wieczorne spotkanie w trzebiatowskiej Bibliotece stało się początkiem super przygody. Wśród książek ukryte były zwoje, które okazały się być mapkami, według nich podzielone na trzy grupy dzieci miały udać się na poszukiwanie przygody. Zabawa w detektywów polegała na odszukaniu znaczonych na mapce miejsc. Dzieci zaopatrzone w pochodnie i latarki udały się w różnych kierunkach, odwiedzając te same miejsca w różnym czasie.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

W otwartym, choć późna godzina Ratuszu, Piotr Żak opowiedział o  trzebiatowskim herbie, dzieci odszyfrowały z jakich zwierząt „składa się” Gryf i namalowały roślinkę z herbu, czyli koniczynkę. Zadanie zostało zaliczone, a dzięki gościnności Burmistrza Józefa Domańskiego nagrodą były również przygotowane w koszu słodycze. W Księgarni czekała na nas Książkowa Wróżka (Maria Akida), która miała kilka pytań  dotyczących pracy w księgarni, a także ze znajomości bajek. Pani Teresa Omelańczuk opowiedziała o pracy księgarza. I tu poszło znakomicie i wszyscy otrzymali potwierdzenie swej wiedzy  w postaci przybitej na mapce pieczątki. Przy kamienicy na której umieszczone jest sgraffito dzieci wysłuchały historii o słynnej słonicy Hansken ( Agata Arndt, Martyna Dudek),  a zadaniem było odpowiedzenie jak miała na imię. Nie sprawiło to trudności,  można było udać się dalej. Mapa kierowała nas do kolejnego miejsca - Baszty Kaszanej. Z mroku ciemności i dymu wyłoniła się tajemnicza postać - Rycerz (Jacek Grycmacher), która wzbudziła ogromne zaskoczenie , a nawet strach. Co odważniejsi podjęli nawet próbę pojedynku! Przy baszcie  pojawiła się kolejna postać- mieszczka ( Katarzyna Mularz) z pochodniami i  zachwyciła tańcem z ogniem. Wszystkie grupy po pokonaniu swojego szlaku spotkały się w…Bibliotece. Nagrodą dla wszystkich dzielnych detektywów, odkrywców były Przewodniki „Odkryj Trzebiatów Hansken zaprasza!”, a serowe drożdżówki i gorąca herbata smakowały wyśmienicie po „nocnej” wyprawie.
Zapraszamy do naszej Biblioteki, to miejsce przyjazne i gościnne.

     „Dziki Zachód” wita nas! Kolejną atrakcją dla dzieci spędzających „Ferie w Pałacu” był wyjazd do Zieleniewa  do Parku Rozrywki „ Dziki Zachód”, który  jest idealnym miejscem dla spragnionych przygód w stylu western. Miejscem gdzie można spotkać kowboi, nauczyć się kręcić lassem, pojeździć konno, ale też  gokartem i  kładem. Niebywałą atrakcją było zwiedzanie Mini Zoo wraz z przewodnikiem, czyli lekcja przyrody na żywo. Oprócz koni mieszka tu wiele innych zwierząt :świnki wietnamskie, lamy, króliki, kozy, osły, kuce. Dzieci mogły je nakarmić marchewkami .A w ogromnym namiocie czekała na nas  nauka tańca kowbojskiego i indiańskiego, pokaz kowbojski, zabawa z klaunem i …ognisko z pysznymi kiełbaskami.

    DinoParty z Klaunami Kulkami. Na koniec „Ferii w Pałacu” spotkaliśmy się z Klaunami Kulkami na „DinoParty”. To wspólna zabawa , która pozwoliła przenieść się w prehistoryczny świat dinozaurów. Kulka i Kulek, tym razem w roli Dinki i Dino, zabrali wszystkich w odległe czasy. Było więc poszukiwanie i wysiadywanie jaj dinozaurów, poznawanie i odkrywanie ich tajemnic, tworzenie portretów dinozaurów, wiele zabaw, których tematem przewodnim było życie i zwyczaje tych prehistorycznych zwierząt. A przede wszystkim wiele, wiele radości, tańca, konkursów. Klauni Kulek i Kulka , jak zwykle porwali dzieci w świat nieskrępowanej, swobodnej, radosnej zabawy.

 

Trzebiatowski Ośrodek Kultury serdecznie dziękuje za pomoc w organizacji „Ferii w Pałacu”:
Burmistrzowi Trzebiatowa Józefowi Domańskiemu, Magdalenie Kusce oraz Arielowi i Marii (Warsztat Terapii Zajęciowej w Trzebiatowie) ,Katarzynie Mularz (Firemist), Katarzynie Radomskiej (Szkoła Tańca Iskra), Teresie Omelańczuk (Księgarnia Wodnik), Marii Akida, Agacie Arndt, Martynie Dudek, Jackowi Grycmacherowi, Henrykowi Burghardtowi, Edycie Szpringer.

Dziękujemy za finansowe wsparcie: Stadninie Koni w Nowielicach, "EKOENERG Tomasz Kalisiak"

TOK

TOK

Zdjęcia (51)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe